Věřím, že to zvládneme! hlásí Flek. Mluvil o USA a ubytování

Jakub Flek | Foto: Markéta Křížová

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Národní tým doletěl ve středu do Tampere, kde ho čeká ve čtvrtek čtvrtfinále proti USA. O přesunu i soupeři hovořil Jakub Flek. „Náš trénink? Byl trošku výjezdový po té cestě – abychom neměli unavené nohy," popisoval.

Jak hektická byla úterní noc, kdy jste čekali na místo čtvrtfinále i soupeře?
Byli jsme připraveni na obě varianty, zas tak hektické to tedy nebylo. Zápas jsme sledovali, byl nahoru dolů a dlouho vyrovnaný. Jakmile jsme věděli, co se děje, tak jsme dobalili zbytek kufrů a byli připraveni na cestu. 

Nakonec hrajete ve čtvrtek od 15:20 čtvrtfinále proti USA. Co od toho očekáváte?
Určitě aktivní hru. Soupeř ještě neprohrál. Ještě jsme si je tedy nerozebírali, ale co jsem osobně koukal na nějaké sestřihy, tak jsou hodně aktivní. Často až hodně riskují, že tam hrozí propadnutí. Na tohle si musíme dávat pozor a neztrácet puky ve středním pásmu. 

Rychlost bude hrát taky velkou roli…
Určitě ano. Oni jsou hodně rychlí – musíme se jim v tom co nejvíc vyrovnat. Bude to zápas o pár chybách. Snad jich uděláme méně. 

Mohlo by to být také o vaší lajně s Jiřím Černochem a Ondřejem Beránkem. Jste hodně energetičtí. 
To je naše práce. Je v tom naše přednost, věřím, že se na to dobře vyspíme a budeme platní pro tým. Já se s klukama znát mnoho let. V klubu jsme spolu toho moc neodehráli, ale na mezinárodní scéně jsme toho stihli hodně. 

V posledních dvou zápasech jste nestačili na Švýcarsko i Kanadu. Vadí to pro čtvrtfinále?
Myslím, že to je úplně jiný zápas. Nechci ty prohry nějak zlehčovat, ale to nejdůležitější teprve přijde. Já jsem naopak rád, že jsme na závěr skupiny měli těžké soupeře. Oba zápasy jsme sice prohráli, ale zjistili jsme nedostatky, na kterých ještě zapracovat a na co si dát pozor. Věřím, že ten zápas zvládneme.

„Věřím, že ten zápas zvládneme."

S Amerikou jste hráli na MS i loni, když jste vyhráli v základní skupině 1:0 a poté v souboji o bronz 8:4. Mnoho z vás tak zdejší arénu zná. 
Zas takovou výhodu v tom nevidím, ale jsou to příjemné vzpomínky na tuhle arenu. Já jsem očekával, že budeme ve stejné šatně. Nakonec máme jinou než loni, ale když tak to oslavíme v jiné…

Ale hotel máte stejný, že?
Ano, je to tak. 

S kým jste na pokoji?
Já jsem sám. Patřím už ke starším hráčům – mám proto výhodu, že mám pokoj jen pro sebe. Měl jsem to tak i loni, to nás mělo ale víc. 

„Patřím už ke starším hráčům – mám proto výhodu, že mám pokoj jen pro sebe."

Oproti Rize to je hezčí ubytování? Tam prý někteří neměli zrovna nádherné pokoje.
Jo, já měl i v Rize single pokoj a byly horší. Kluci, kteří byli po dvou, tak měli nově zrekonstruované pokoje. Nějak hrozný to ale nebylo. Chodili jsme tam prakticky jen spát a postel byla v pohodě. Měl jsem velkou a měkkou – to mám rád. 

Máte v Tampere oblíbené místa třeba z minulého roku?
Měli jsme tu oblíbenou restauraci, takže tam snad zavítáme. 

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz