Verva hlásí změny: Rulík končí, štáb povede Šlégr. Asistentem i Weissmann

Foto: Jaroslav Legner, iSport.cz

9. ledna 2018, 16:44

Václav Jáchim

V tabulce jsou třináctí, v posledních čtyřech utkáních si připsali jen samé porážky. Hokejisté Litvínova neprožívají šťastný vstup do roku 2018. Klub v průběhu ročníku reagoval na slabší výsledky nejprve příchodem některých nových hráčů, Verva angažovala například Vandase, Hunkese nebo Ihnačáka, který už mezitím zase odešel. Teď je tady trenérská změna. Z funkce hlavního kouče byl odvolán Radim Rulík, štáb si nově vzal na povel předseda klubového představenstva Jiří Šlégr.

Krušnohorci reagují na aktuální situaci, Litvínov má na kontě 43 bodů a je předposlední. "Důvodem změny jsou opakované neuspokojivé výkony i výsledky týmu. A jeho postavení v tabulce. Věříme, že tato změna přinese týmu potřebný nový impuls a nastartuje ho do dalších zápasů," uvedl na klubových stránkách generální manažer Robert Kysela.

Přesuny na trenérských pozicích dnes odpoledne schválilo představenstvo hokejové Vervy, mužstvo nově přebírá šéf trenérského štábu Jiří Šlégr. Na pozici jednoho z asistentů nastupuje Ondřej Weissmann, který v minulosti u mužstva několikrát působil a svého času byl také kolegou Vladimíra Růžičky u národního mužstva.

Foto: hcverva.cz

Dalším asistentem bude někdejší obránce Radim Skuhrovec, pokračuje Rulíkův kolega Derek Stránský. Totéž platí o trenérovi brankářů Zdeňku Orctovi, v realizačním týmu setrvají i kondiční trenér Ondřej Ježek a videokouč Viktor Lukeš.

U litvínovského mužstva končí Radim Rulík, který Vervu poprvé v historii dovedl k mistrovskému titulu. Na jaře 2015 slavili Severočeši historický triumf, Rulík tehdy tým vedl společně s Miloslavem Hořavou starším. Ten následně zamířil za prací do Švédska a aktuálně stojí na střídačce Kladna. Ode dneška už Vervu netrénuje ani Rulík. "Radimovi bych chtěl poděkovat, nejen za zisk mistrovského titulu. V Litvínově odvedl za téměř čtyři a půl roku pro náš klub mnoho dobré práce," ocenil Robert Kysela.

K trenérské změně severočeský klub přistoupil po nedělní porážce 3:6 na ledě Vítkovic. V Tipsport extralize jde o třetí výměnu trenérů během letošního ročníku. Na střídačce Sparty skončil Jiří Kalous, kterého nahradil František Výborný. Vedení Mladé Boleslavi uvolnilo Patrika Augustu, místo něhož nyní Bruslařský klub vede Vladimír Kýhos.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz