Verva opět sází na kouzlo regionu. Mlejnek: Z týmu mám dobrý pocit

Karel Mlejnek | Foto: Jan Jindra, hcvl.cz

Litvínov patří mezi specifické extraligové bašty, především proto, že chemici vždycky spoléhali na hráčské jádro úzce spojené s klubem. Jenže tahle filozofie se v posledních letech tak nějak vytratila. Severočeši se k ní teď chtějí vrátit, jak potvrzuje litvínovský hlavní trenér Karel Mlejnek.

Je podle vás Litvínov připraven, aby po letech vystoupil ze stínu hubenějších sezon?
Nechci hodnotit minulost, v Litvínově jsem teprve od loňské sezony, takže mi to nepřísluší. Ale mám dobrý pocit z toho, jaký tým se nám letos povedlo poskládat. Máme v něm hodně litvínovských kluků a zároveň hodně kluků z regionu, což ke klubu podle mě vždycky patřilo, i když je jasné, že určitou část budou vždycky tvořit i hráči odjinud. Věřím, že v sezoně nebudeme silní pouze doma, ale i venku, což nám loni chybělo.

Zároveň jste loni nezachytili začátek soutěže, což se s vámi táhlo v podstatě až do jejího konce.
To je pravda, letos chceme být v tomhle ohledu úspěšnější, děláme pro to maximum. Ale totéž určitě platí o všech týmech, všude vám řeknou, že začátek sezony je důležitý.

„Mám dobrý pocit z toho, jaký tým se nám letos podařilo poskládat.“

Změní se oproti loňsku litvínovský systém?
Spíš bych řekl, že jdeme směrem prohlubování úprav, které nastaly loni po změnách v realizačním týmu. Věřím, že budeme dobře nachystaní.

Jedním z vašich kolegů v realizačním týmu je i Robert Reichel, ten asi cepuje především centry, že?
Ano, Robert pomáhá s vhazováním a pilováním individuálních dovedností. Všem svým kolegům plně důvěřuji, všichni jsou to profesionálové, máme mezi sebou jasně rozdělené role, přičemž bez nich by to nešlo.

„Jdeme směrem prohlubování úprav, které nastaly loni po změnách v realizačním týmu.“

Co se stane, když vás kolegové v něčem během sezony přehlasují? Dáte na ně, nebo si jako hlavní trenér prosadíte svoje?
Vždycky předkládáme argumenty a bavíme se o jednotlivých záležitostech. Kolegy vyslechnu, nicméně hlavní rozhodnutí je vždy na mně.

Takže si občas připadáte tak trochu jako Jan Žižka ve filmu Proti všem?
(usměje se) Možná ano, ale je opravdu jen velmi zřídka.

Patrně největšími litvínovskými posilami jsou bratři Ondřej a David Kašovi…
Jsme velmi rádi, že jednání s nimi dopadla dobře a že je v týmu máme. Jsou to kluci z regionu, kteří mají na to, aby tým táhli. Očekáváme od nich, že budou lídři.

„Ondřej a David Kaše v jedné formaci? Je to pro nás jedna z hlavních variant.“

Odstartují sezonu v jedné útočné formaci?
Je to jedna z hlavních variant, které máme. Každopádně ještě uvidíme, jak se rozhodneme.

Michal Gut

Michal Gut | Foto: Hynek Haruda, hcvl.cz

Mezi lídry týmu by se mohl zařadit i Michal Gut, v přípravných zápasech podává slušné výkony.
Michal je pořád velmi mladý hráč, loňská sezona byla jeho první v dospělém hokeji, přičemž ji odehrál dobře. Umí velmi dobře číst hru, dokáže předvídat. Věříme, že v budoucnu opravdu může být litvínovským lídrem, záleží hlavně na něm.

Na čem ještě potřebuje zapracovat?
Hlavně na tom, aby zesílil a dohnal fyzickou stránku věci, která je v dospělém hokeji hodně důležitá.

„Michal Gut udělal během přípravného období velký fyzický progres.“

Takže ho posíláte na hamburgery?
(usměje se) To je spíš otázka na našeho kondičního trenéra. Každopádně vnímám, že na tomhle den co den pracuje, během přípravného období udělal velký fyzický progres.

Co Lukáš Válek? Jeho litvínovský osud je poněkud zvláštní, teď se do klubu znovu nastálo vrací. Zaujme konečně jednu z důležitých rolí?
Věříme tomu. Lukáše jsme pečlivě sledovali, v Chance lize měl velmi dobré dvě sezony. Myslím si, že vyspěl i mentálně a že zvládne roli, kterou mu dáme.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz