Verva znovu skolila Zlín a zapnula play off mód. Není kam uhnout, velí Országh

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Potřetí v sezoně vyzráli na houževnaté Berany a do tabulky přidali důležité tři body. Hokejisté Litvínova zvládli nedělní střetnutí se Zlínem bez větších komplikací, na svého soka nyní mají v tabulce náskok jedenácti bodů.

Aplikace Tipsport extraligy

Na cenné výhře se svým třetím letošním zásahem podílel i Jan Ščotka. Nejproduktivnější zadák chemiků otevřel skóre už v čase 2:27.

„Myslím, že to pro diváka nebyl úplně pohledný zápas. Možná je škoda, že jsme nevyužili žádnou přesilovku. Ale hráli jsme dobře ve středním pásmu a moc jsme Zlín nepouštěli do šancí,“ komentuje Ščotka ubojovaný duel.

Moravané loni nepatřili k oblíbeným protivníkům černožlutých, ze čtyř zápasů brali vítězství ve třech případech. V aktuálním ročníku se situace otočila – Verva slaví potřetí za sebou a v kláních se Zlínem inkasovala jen dvakrát.

„Podle mě je to Godličem v brance, protože chytá výborně. Dneska nás tam podržel, stejně jako v předchozích zápasech. To je velký faktor. Navíc dobře bráníme obranné a střední pásmo, to je důležité,“ přemítá obránce Ščotka.

„Myslím, že to pro diváka nebyl úplně pohledný zápas.“

„Každý zápas byl velmi vyrovnaný, do konce bylo o co hrát. Oba týmy hrají dobře do obrany, my jsme možná měli víc šancí. Je to soupeř, který vám nic nedá zadarmo. S takovou mentalitou vstupujeme do každého zápasu,“ přidává se litvínovský trenér Vladimír Országh.

Slovenský lodivod byl s výkonem svého celku relativně spokojený. Berani se sice v závěru druhé periody dotáhli na rozdíl jediné branky, domácí si ale těsné vedení v poslední části pohlídali.

„Viděli jsme bojovný zápas. Měli jsme dobrý začátek, potom se hra vyrovnala. Byl to boj až do konce. Měli jsme nějaké šance odskočit na víc gólů, ale to se nám nepovedlo. Nakonec jsme to ubránili,“ říká Országh.

Základní část Tipsport extraligy se pomalu blíží ke konci a Országh si toho je dobře vědom. „Střetla se dvě mužstva, která do toho šla na krev. Pro nás už to jsou play off zápasy, každý bod do tabulky je důležitý směrem do play off. Sezona se krátí, už není kam uhnout,“ ví třiačtyřicetiletý kouč.

„Střetla se dvě mužstva, která do toho šla na krev. Pro nás už to jsou play off zápasy.“

Jedním z rivalů Litvínova v boji o předkolo play off je právě Zlín. „Byli jsme si vědomi toho, že u nás jsou na dostřel. Takové zápasy jsou pro nás moc důležité. Musíme je vyhrávat, abychom se udrželi v první desítce,“ hlásí Ščotka.

Severočeská družina teď má den volna, už v úterý ji ale čeká další důležitý souboj. Do města proslaveného zpracováváním ropy dorazí jedenácté Vítkovice, odveta je pak na programu už v pátek v Ostravě.

„Pořád je před námi dost zápasů, může se to zvrtnout směrem nahoru i dolů. Můžeme se chvíli radovat, ale zítra už se budeme soustředit na Vítkovice,“ zakončuje Országh.

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz