Veterán Kvoch před MS v Ostravě: Jsme nažhavení, nechceme zklamat

Foto: iSport.cz

Čeští para hokejisté stále čekají na první medaili z velké akce. Bylo by nádherné, kdyby se jim to povedlo právě na domácím mistrovství světa, které už v sobotu startuje v Ostravě. „V hlavách to je, ale musíme jít postupně,“ hlásí jeden z nejzkušenějších hráčů týmu, dvaapadesátiletý obránce Tomáš Kvoch.

Nový fanshop

S čím do šampionátu jdete?
S tím, abychom nezklamali diváky i sebe. Věřím tomu, že když jsme se na to připravovali tak dlouze, tak si za tím každým zápasem postupně půjdeme. Chceme vyhrávat.

Pauza po lize byla dlouhá, je těžké udržet herní pohodu na vrchol sezony?
Na mistrovství světa jsme obrovsky nažhavení. Byli jsme spolu přes půl roku a trénovali v Nymburku, není tam nějaká pauza. Připravujeme se a těšíme na to, až to vypukne.

Zažil jste i MS před deseti lety v Porubě, jak na to vzpomínáte?
Jsou to moc příjemné vzpomínky a zážitky. Před deseti lety jsme se totiž dostali na první paralympiádu, kterou jsme vybojovali právě v Ostravě.

Kam byste to chtěli posunout letos?
Samozřejmě výš. Ale musíme jít postupně, zápas od zápasu. Nejde, abychom do světa křičeli, že budeme bojovat o finále. Jako, v hlavách to je, ale musíme jít postupně.

Na medaili z MS stále čekáte, je to vaše vysněná meta?
Samozřejmě bychom doma chtěli jít co nejdál. Jak říkám, nebudeme to křičet do světa, ale je to další postupný krok.

Příprava trvala půl roku, zažili jste ji někdy tak dlouhou?
To ne. Byla to příprava, jaká tady ještě nebyla. Věřím tomu, že jsme připravení to prodat v Ostravě.

Co jste nejvíc s trenérem Břízou pilovali?
Všechno! Od taktiky po rychlost. Doopravdy všechno.

Ve skupině máte Japonsko, Švédsko a Itálii. Jací to jsou soupeři?
Každopádně tady není lehkého soupeře. Přípravné zápasy jsme třeba vyhrávali, ale tohle bude něco úplně jiného. Každý zápas bude těžký.

Hodně důležitý bude vstup do turnaje proti Japonsku, že?
Bude to asi nejdůležitější zápas. První, navíc doma, pocítíme napětí. Chceme do turnaje vstoupit co nejlépe. U některých kluků možná nějaká lehká nervozita je, ale věřím tomu, že jak vlezeme na led a hodí se buly, tak to pojede.

Jakou čekáte atmosféru na domácím šampionátu?
Věřím tomu, že diváci přijdou a atmosféra bude bouřlivá. Před deseti lety na některé zápasy, třeba s Koreou, přišly skoro dva tisíce lidí. Letos udělal organizační výbor hodně práce, klobouk dolů, věřím, že tady bude ještě víc lidí. Nejde ani o to, jak velká návštěva bude, ale jak velký humbuk fanoušci udělají.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz