Veterán Owen Nolan usiluje o návrat do NHL. Vybojuje si místo v sestavě Vancouveru?

5. srpna 2011, 3:00

Jiří Lacina

Managament poraženého finalisty ve čtvrtek oznámil, že klub uzavřel dva zkušební kontrakty. Šanci vybojovat si místo v týmu dostanou v přípravném kempu dvě pohasínající hvězdy: Owen Nolan a Todd Fedoruk. Oba hráči patří k důrazným typům a nebojí se přitvrdit. „Jsou si podobní. Tvrdí, fyzičtí borci, kteří nám mohou dodat určité žádoucí prvky,“ slibuje si od potenciálních posil asistent generálního manažera Laurence Gilman.

Nový fanshop

Dnes devětatřicetiletý Nolan platil navíc ve svých nejlepších letech za obstojného střelce. V NHL postupně prošel Quebecem, Coloradem, San Jose, po třicítce pak Torontem, Phoenixem, Calgary a Minnesotou. Loni působil ve švýcarském Curychu, kde ve 24 zápasech nasbíral sedm branek a 19 asistencí. V NHL zažil povedenější roky. Ty nejlepší bezpochyby na západním pobřeží u Sharks, kde v sezónně 1999-00 zvládnul i 84 bodů (44+40).

Hned ve druhém zápase tohoto ročníku, 4. října 1999, si na vysoké porážce Chicaga (7:1) připsal rekordních 6 bodů (3+3). Útok s Jeffem Friesenem a Vincentem Damphoussem patřil tehdy k ozdobám ligy, prvně jmenovaný si připsal rovněž hattrick (s asistencí), zkušený Damphousse čtyřikrát nahrával. Celkem má Nolan na kontě v NHL 1200 zápasů s bilancí 885 bodů (422+463).

Canucks shánějí posily zřejmě i z toho důvodu, že jim budou na úvod sezóny chybět zranění Ryan Kesler a Mason Raymond. List Vancouver Sun však dává Nolanovi šanci i bez tohoto pozadí. „Jednak je Nolan pravé křídlo, nikoli centr,“ píše, „jednak byl zkušební kontrakt domluven už zhruba týden předtím, než Kesler oznámil, že podstoupí operaci kyčle.“

Zkušený veterán se na svou šanci pochopitelně těší. „Nechci říkat, že jsem za ní šťastný, přejete si hlavně, aby ti kluci byli zdraví, zvlášť kdy se vůbec nemusím stát součástí týmu. Ta šance tu ale je a já odevzdám Canucks všechno, co ve mně je, abych tu získal práci,“ slibuje pětinásobný účastník All Star Game, jehož proslavila památná trefa Dominiku Haškovi.

Hráčův agent J.P. Barry přiznal, že jeho svěřenec měl víc zkušebních nabídek, Vancouver se mu ale zdál jako nejlepší volba. „U hokeje zůstávám, protože rád vítězím a Vancouver tu šanci má,“ říká Nolan. „Můj cíl je dostat se do týmu. Loni to bylo těžké, rodinu jsem viděl málo. Je mi jedno, co budu hrát nebo jak dlouho. Přicházím s pozitivní náladou, odevzdám tu všechno a doufám, že na ně zapůsobí, co uvidí.“

Šanci u Canucks dostane i dvaatřicetiletý ranař Todd Fedoruk, jehož na konci sezóny 2009-10 vyplatila Tampa Bay ze smlouvy. Loni tak v NHL nepůsobil, angažmá v jiné lize mu znemožnilo zranění. Fedorukovi vždycky dělaly jméno spíš svaly než hokejové dovednosti. V elitní lize vystřídal sedm týmů. Na kontě má zatím 545 zápasů s bilancí 1050 trestných minut a 97 bodů za 32 branek a 65 asistencí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz