Víc střílej, slyšel Indrák. Plním si své povinnosti, směje se po hattricku

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

22. listopadu 2017, 8:14

Jan Kulíšek

Šlagr kola mezi první Plzní a obhájcem titulu z Brna přinesl všechno. Minely i pohledné akce, emoce na hřišti i v hledišti a obraty jak na plzeňskou, tak na hostující stranu. Vítěz je ale jediný – domácí Škoda uhájila vlastní led 5:4 a prodloužila tak trápení Komety na šňůru čtyř zápasů. Sama si připsala sedmou výhru za sebou a dál vévodí tabulce Tipsport extraligy.

Plzeň nevstoupila do utkání ale vůbec dobře. Kdyby byl stav duelu po pěti minutách o tři góly lepší pro Brněnské, málokdo by rozporoval zaslouženost tohoto náskoku. „Věděli jsme, že do toho půjdou, ale zvládli jsme to, i když klidně jsme mohli vysoko prohrávat Byli jsme i nervózní, protože jsme se na ně připravovali asi až moc, ztráceli jsme zbytečně puky, ale nakonec to dobře dopadlo,“ hodnotil po utkání Miroslav Preisinger.

Kometa se dostala do vedení 1:0, pak však dvěma góly otočili indiáni, na což odpověděli stejnou mincí hosté a po první třetině vedli 3:2. A na branky byla bohatá i prostřední část. V ní se celkem třikrát radovali Plzeňští a Brno kontrovalo až v samotném závěru dějství na 5:4. Pak už gólmani odmítli puky lovit zpoza svých zad, a tak se skóre už neměnilo.

Preisinger: Výborný zápas, super pro hráče i diváky

„Kometa je kvalitní mužstvo, taky nám tam v obraně dost zatopili. Hrajeme podobným stylem, oba týmy chtějí hrát dopředu, potom se okýnka v obraně otevřou. Pak to tam prostě napadá. Nám předtím moc nešly přesilovky, dneska se nám to povedlo sehrát.,“ vyprávěl po utkání spokojený hrdina Plzeňských Miroslav Indrák. Ten zaznamenal v letošní sezóně výjimečný zápas.

Dlouho se střelecky trápil a do předminulého utkání s Jihlavou měl na svém kontě jen jediný přesný zásah. Ale proti Brnu zaznamenal hattrick! „Asi jsem měl víc štěstí, u mě se ale nic nezměnilo. Děláme to, co máme, a padá nám to tam. Když hráč dá gól, tak si víc věří na puku, dělá věci, které by si většinou nedovolil, takže po těch gólech se zvedne sebevědomí. Od trenérů jsem měl pokyn, ať víc střílím, tak si své povinnosti plním,“ culil se.

Miroslav Indrák sestřelil Kometu hattrickem

Dalším střelcem v plzeňských službách byl slovenský útočník Miroslav Preisinger. Ten dokonce Vejmelkovi vstřelil svůj vůbec první letošní gól. „Jsem moc rád, že jsem ten gól konečně dal, pomohl jsem hlavně mužstvu. Dvaadvacet kol jsem nedal gól, pak jsem tam stál před prázdnou bránou, tak se mi trochu klepaly ruce,“ přiznával. Jedním dechem ovšem dodal, že aktuálně v týmu plní úlohu spíše defenzivnějšího charakteru. „Každý máme v týmu určitou roli, klukům vepředu se daří, já se snažím pomoci tímto způsobem, jakým hraje.“

Indiánům zatím takto nastavená filosofie funguje. Plzeň se vyhřívá na pozici lídra už řádku kol, kdežto Kometa má o čem přemýšlet. Padla už počtvrté v řadě a od reprezentační přestávky marně čeká na výhru.

Sestřih utkání HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz