VIDEO: Keenana jsem si všiml, hlásí Kovář. Na nájezd se nominoval sám

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

9. dubna 2015, 20:22

Václav Jáchim

Řídil ofenzívu české reprezentace v prvním útoku, nakonec má hlavní podíl na skalpu Slováků. Jan Kovář byl během základní hrací doby několikrát blízko gólové radosti, schoval si ji na nájezdy. Hvězda Magnitogorsku nejprve odpověděla na vedoucí branku Lušňáka, pak Kovář přidal rozhodující zářez. "Trošku jsem se na něj nominoval sám," hlásí odchovanec píseckého hokeje.

Národní tým je v přípravě stále na vítězné vlně, tentokrát svedl mnohem náročnější souboj než o Velikonocích. "Slováci byli lepší než Norové. My jsme hráli docela u nich, místy jsme je točili, ale netlačili jsme se tolik do brány. V závěru jsme pak mohli být rádi, že Slováci netrefili prázdnou bránu a že to ještě neotočili. Hodně nás srážela oslabení, těch bylo dost. Zítra se toho musíme vyvarovat," upozorňuje.

Zápas to byl vyrovnaný, dramatický. Češi se snažili, nicméně výkonu ze začátku trošku chyběla jiskra. Pomoci mohly početní výhody, ani jedna se však neujala. "Je pravda, že nám přesilovky moc nešly. Musíme to tam trošku víc sypat a jít do toho. Přesilovky nejsou hlavní náplní tréninku, nejsme při nich tolik sehraní," zmiňuje.

V utkání byli reprezentanti dlouho blíž vítězství, po brankách zadáků Koláře s Pláňkem vedli 2:1. Ovšem v závěru třetí třetiny vyrovnal Bartovič, což bylo vzhledem k průběhu utkání asi spravedlivé. Rozhodnout musely nájezdy. Kovář si v nich vzal hlavní slovo. Nejprve odpověděl na úspěšný pokus Patrika Lušňáka, který Janova bratra Jakuba překonal jako jediný ze slovenských střelců.

Jan Kovář poslal kotouč Hudáčkovi pod betonem do sítě. "Byla to improvizace. Měl jsem myšlenku, ale tu jsem cestou ztratil. Takže bylo třeba improvizovat. Věděl jsem, že puk je za gólmanem. A doufal, že se doveze za čáru," popisuje akci, kterou zachránil české naděje na výhru. Kovář musel dát, úkol splnil. Pak se rozjel znovu - a zase proměnil! "Nebylo moc jasné, že pojedu. Nevím, jestli mi nevěřili, trošku jsem se nominoval sám," usmívá se.

Zakončení provedl jistě. "Tam už jsem věděl, co udělám. Předtím byla klička, takže jsem střílel. Tenhle nájezd jsem kdysi hodně trénoval na Pavla Francouze a Marka Mazance, protože mají opačný gard. Vím, že střely pod vyrážečku jsou pro gólmana těžké," dodává. Na první pohled byl Kovář uvolněný, loňský vítěz Gagarinova poháru ukázal, že je hokejový šikula. Jako by ani nevnímal nervozitu. "Ta tam je, ale lehká. Člověk se z toho nemůže podělat," připomene s klidem.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Fanoušci českého výběru mohli z Horáckého zimního stadionu odcházet spokojeně. "Jen škoda, že jich nebylo víc. Poslední dobou jsme na to byli zvyklí, vyprodali jsme O2 arenu, to bylo fantastické! Nevím, proč to teď v Jihlavě nevyšlo. Možná se promítla cena lístků," uvažuje. Start zápasu byl komorní, pak se kulisa přece jen zvedla. "Diváci se do toho trošku dostali, začali fandit. Doufám, že jsme jim udělali radost a zítra jich přijde víc."

V hledišti se objevil i jeden zajímavý host: na pozorovací misi dorazil legendární trenér Mike Keenan, pod jehož vedením hrál Kovář dva roky v ruském Magnitogorsku. "Věděl jsem, že přiletí. Jen ne, jestli zítra nebo dneska," potvrzuje. Svého kouče zahlédl během utkání na tribuně. "Ten jeho ostříží zrak... To si všimnete. On navíc seděl přímo naproti střídačce, takže jsem ho zahlédl," usměje se. Může trenérovi poradit, kam v Jihlavě zajít, co vidět? "On si umí poradit sám. Ale jsem rád, že tady byl, protože mě nedává na nájezdy. Tak by příští sezonu mohl," uzavírá z vesela.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz