VIDEO: Leška simuloval a zaplatí pokutu. Slavia napomenuta

23. září 2014, 14:25

Adam Bagar

Disciplinární komise Tipsport extraligy v čele s jejím předsedou Karlem Holým měla znovu dost práce, i když tentokrát nemusela řešit závažné události jako v případě Hollwegova zákroku na Tomáše Vlasáka. Po nedělním pátém kole elitní tuzemské soutěže se zabývala simulováním zlínského útočníka Petra Lešky a také chováním slávistických fanoušků. Zatímco hokejista PSG zaplatí finanční pokutu, pražský klub byl zatím potrestán pouze napomenutím.

HokejkaTV

Do konce dramatického utkání mezi Vítkovicemi a Zlínem chybělo jen něco málo přes tři minuty, když Petr Leška v útočné třetině jasně přihrál atak jednoho z hráčů domácího týmu. Píšťalka rozhodčích Homoly a Poláka zůstala překvapivě němá, ale disciplinární komise Tipsport extraligy se k incidentu vrátila a na základě zvláštní zprávy komise rozhodčích ČSLH ji na svém zasedání řešila.

"Po prostudování videozáznamu jsme dospěli k závěru, že hráč Petr Leška se sice dostal do kontaktu s holí protihráče, ve snaze ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro vlastní mužstvo nicméně důsledky kontaktu zřetelně a prokazatelně zveličil," píše se v tiskové zprávě. Karel Holý proto potrestal zlínského hráče pokutou ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

A řešilo se také třaskavé derby pražských "S". V tomto případě se disciplinárka zabývala vhozením kelímku s pivem na rozhodčí. Stalo se tak po skončení utkání, které Slavia prohrála 2:5. Jelikož se jednalo o první podobné provinění pražského celku v této sezoně, obdržel pouze napomenutí. Ale v případě dalšího podobného přestupku bude už Slavia potrestána finanční pokutou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz