VIDEO: Odčaroval Rinneho, vyhlíží Kanadu. Nic není nemožné, říká Kovář

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

14. května 2015, 23:18

Daniel Poláček

Finové přijeli do Prahy ke čtvrtfinálové bitvě s nejtužší obranou na šampionátu. A možná nejlepším gólmanem. Hvězdu Rinneho však Češi postupně uhasínali. Brankářskému rekordmanovi nasázeli čtyři góly, vyhráli 5:3 a míří do semifinále s Kanadou.

Smršť domácí reprezentace neřídil jen Jágr, ale rovněž Jan Kovář, který stejně jako legendární útočník dvakrát skóroval a jednou asistoval.

Rinneho jste odčaroval už po devíti minutách. Jaký to byl pocit?
Pořád se mluvilo jenom o Rinnem, Finové přitom měli celkově dobrý tým. Ale my jsme letos v útoku docela úspěšní, takže jsme věřili, že jim nějaký gól dáme.

To Finům útok dlouho vázl. V první třetině vystřelili jen čtyřikrát…
Tak my jsme chtěli hrát hned od začátku zápasu aktivně. Docela se nám to dařilo, měli jsme i nějaké šance, které pramenily z tlaku. Dobře jsme do toho vletěli.

Nakonec ale ze zápasu bylo pořádné drama. Kdy vám bylo nejhůř?
Když jsem to zkazil u gólu na 3:3 a po dvou střídáních jsem ještě šel na trestnou lavici. To mi bylo hodně špatně. Člověk to nechce kamarádům takhle kazit.

Týmu se tentokrát dařilo v přesilovkách. Co jste si k nim řekli?
Že chceme dát gól. (usměv) Ne, tak snažili jsme se využít okýnka, co tam byly. Naštěstí se to podařilo.

Jaromír Jágr posbíral tři body a dal vítězný gól. Co k tomu říct?
K tomu nemusíme nic říkat. Myslím, že i on sám cítí, že předvádí nejlepší výkon v reprezentaci za poslední roky. Hrozně nám to pomáhá a všichni si přejeme, aby se nejen jemu dařilo i dál.

Dál, jak víte, vás čeká Kanada. Asi nejtěžší možný soupeř, že?
Nic není nemožné. Budeme chtít vyhrát.

Semifinále hrajete až v sobotu. Co s volným dnem?
Teď je mi to úplně jedno. (úsměv)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz