VIDEO: Premiérový gól a hned druhý. Pastrňák oslnil NHL!

10. ledna 2015, 21:59

Jan Šimek

Parádní večer prožil mladý český útočník v barvách Bostonu David Pastrňák. Ten se po vypadnutí české dvacítky z juniorského světového šampionátu dvacítek protlačil do základní sestavy Bruins a v souboji s Philadelphií vstřelil svůj první gól v NHL. Jen u něj však nezůstalo, osmnáctiletá česká hvězdička přidala ve třetí třetině i druhý zásah a stala se první hvězdou večera. Ke dvěma zásahům mu navíc stačily pouhé dvě střely na branku za celý zápas! Nechybělo přitom moc a mohl slavit i hattrick!

Jágr Chance liga

Boston čekala přesilovka, v ní dostal šanci i Pastrňák a chytil ji pořádně za pačesy. V čase 11:23 se mu ji totiž podařilo proměnit. Chára zpoza brány našel Krugera, jeho ránu brankář Emery vyrazil před sebe a český talent okamžitě bekhendem nasměroval puk do branky!

Pikantní bylo, že na trestné lavici tou dobou seděl další český hokejista a současný lídr bodování celé NHL Jakub Voráček z Philadelphie. A Pastrňákův příběh pokračoval také na startu třetí dvacetiminutovky.

První gól Davida Pastrňáka v NHL

Ve 45. minutě totiž kdy ve spolupráci se svým bostonským učitelem a jmenovcem Davidem Krejčím rozebrali obranu Flyers, zámořím otřískaný Krejčí pak parádně našel Pastrňáka číhajícího u levé tyčky, ten pohotovým zakončením bez přípravy nedal Emerymu šanci, a další bouře české radosti byla na světě. A to mohl šikovný bruslař s tvrdou střelou dokonce zkompletovat i hattrick, prázdnou klec soupeře ale trefil až po vypršení základní hrací doby.

Boston nakonec porazil Philadelphii v poměru 3:1 a po utkání byl David Pastrňák vyhlášen první hvězdou utkání. Odchovanec havířovského hokeje strávil na ledě více než 16 minut a uchvátil také skvělou produktivitou. V zápase totiž Pastrňák se střelbou šetřil. Na branku vypálil jen dvakrát, ale stálo to za to…

Druhý gól Davida Pastrňáka v NHL

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz