Viedenský i Bondra mění kluby. S bývalým hráčem Motoru v týmu nebudou

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

29. června 16:49

Václav Jáchim

Na podzim 2018 působil krátce u Ocelářů, pak Marka Viedenského zabrzdily zdravotní potíže a zbytek ročníku strávil mimo hru. V následující sezoně přesídlil do Slovanu Bratislava, nyní znovu mění kluby – zkušený slovenský útočník je čerstvou posilou Zvolena. Dres stejného klubu oblékne i Radovan Bondra, jenž byl před rokem na zkoušce v Pardubicích.

partneři českého hokeje

Viedenský původně přicházel do Třince jako velká letní posila, nicméně okolnosti mu nakonec nedopřály, aby se zdržel déle a mohl naplnit očekávání. Bývalý hokejista farmy San Jose či finské Hämeenlinny se potřeboval dát zdravotně dohromady a obětoval tomu celý zbytek sezony 2018-19.

Když se znovu vrátil do činné služby, kývl na nabídku Slovanu Bratislava, za který v minulosti válel Kontinentální ligu. V uplynulém ročníku sehrál 28 zápasů slovenské Tipsport extraligy, vstřelil sedm branek a přidal osm nahrávek. Jak známo, s ohledem na pandemii koronaviru nebyla sezona dokončena a Slovan s většinou zkušených hokejistů následně ukončil spolupráci.

Viedenský už má nové angažmá, míří do Zvolena, což klub potvrdil na svých stránkách. Účastník mistrovství světa 2015-16 si u našich východních sousedů vyzkouší působení v dalším klubu, odchovanec Prievidze před lety nastupoval také za mládežnické týmy Dukly Trenčín.

Ve Zvolenu se Viedenský zařadil mezi svěřence Petera Oremuse, někdejší hlavní kouč Vítkovic nebo Karlových Varů nedávno nahradil ve funkci Andreje Podkonického. Dres stejného klubu oblékne rovněž Radovan Bondra, který byl před rokem na neúspěšné zkoušce v Pardubicích. Také on hrál dosud za Slovan.

Zástupci klubu ze Zvolena měli zájem o spolupráci s Michalem Chovanem, jenž většinu ročníku 2015-16 i celou následující sezonu nastupoval za českobudějovický Motor. Dvaatřicetiletý útočník ve Zvolenu hokejově vyrostl a za tamní klub hrál do loňského léta, načež přešel do Košic.

Klub z východu Slovenska je aktuálně v nejistotě, vedení zatím nebuduje kádr na příští období a většina opor si hledá angažmá jinde. Chovan jednal s vedením Zvolena, obě strany naznačily zájem oprášit spolupráci. Ovšem nakonec na ni nedojde. Jak zvolenský klub uvedl na svém webu, navzdory kvalitním nabízeným podmínkám hráč nesouhlasil a návrat do známých míst neuskuteční.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz