Vítek Vaněček (Bílí Tygři Liberec)

Foto: iihf.com

27. června 2014, 12:18

Václav Jáchim

Česká brankářská škola stále plodí zajímavé talenty, ukazuje se to ve všech věkových kategorích. Jedním z největších objevů poslední doby je Vítek Vaněček. Odchovanec hokeje v Havlíčkově Brodě zazářil na loňském memoriálu Ivana Hlinky, letos v dubnu pomohl osmnáctce k senzačním stříbrným medailím, teď už je členem kádru reprezentace do 20 let. Šikovný gólman přešel loni do Liberce, kde by se jednou mohl stát číslem jedna. Ale k tomu vede dlouhá cesta, sympaťák z Vysočiny to ví. Cíle má velké, jde však postupnými krůčky. O tomhle maskovaném muži jednou uslyšíme ještě víc.

Jágr Chance liga

1) Hokejové začátky? "S hokejem jsem začínal ve čtyřech letech, v Havlíčkově Brodě mě k němu přivedli rodiče. Dost dlouho jsem dělal i fotbal, ale pak dostal přednost hokej. A proč jsem v brance? Asi to páté třídy jsem nastupoval v útoku, pak jsem si řekl, že bych chtěl být gólmanem."

2) Oblíbení trenéři? "Určitě pan Dušek. A také pan Láska."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Letošní mistrovství světa osmnáctiletých. Došli jsme až do finále, což nikdo nečekal. Doufám, že to nebyl poslední úspěch v kariéře, že tohle stříbro časem něco přebije."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Na jaře se nám s libereckou juniorkou nepovedlo play off. Jinak si nic hrozného nebo nepříjemného nevybavuju."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Snad ničeho."

6) Co vás dokáže naštvat? "Při zápase situace, kdy se na něco vykašlou spoluhráči nebo celý tým. Kdy se nedaří. V soukromí mě občas něco rozčílí, ale není to nic hrozného."

7) Sledujete politiku? "Ani ne."

8) Oblíbení herci, herečky? "Konkrétní jména vám neřeknu, koukám se na různé filmy. Líbilo se mi třeba Never Back Down, filmy si vybírám podle nálady. Americké i české."

9) Jakou posloucháte muziku? "Disko, pop, rock. Je mi to celkem jedno. Kolikrát stačí puštěné rádio. Konkrétní oblíbenou kapelu nemám."

10) Zamilované zvíře? "Tygr. Hraju v Liberci, byl jsem se na tamní bílé tygry podívat v zoo."

11) Oblíbená barva? "Černá."

12) Představa o ideální dovolené? "Líbí se mi pobyt u moře, na začátku prázdnin jedeme s rodinou do Chorvatsko. Teplo a sluníčko, to je super."

13) Vysněný automobil? "Mám Peugeot 408, půjčuju si ho od mamky. Táta naznačil, že mi možná nějaké auto koupí, měl by to být asi Peugeot 307. Kdybych si jednou mohl vybrat, zvolil bych lamborghini. To jsou nádherná auta."

14) Co vám chutná? "Z jídel rýže s masem, k pití by to byl jablečný džus."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Michal Sivek z Eurohockey Services."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Čtu Sport, na internetu sleduju hlavně sportovní stránky. Často bývám i na Facebooku."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni nemám, o jednu se teď snažím. Líbí se mi spíš blondýnky se sportovní postavou."

18) Jste pověrčivý? "Jsem, mám své rituály, které před zápasem dodržuju. Například si vždycky zopakuju svoji motlitbu."

19) Záliby? "Baví mě fotbal, florbal, tenis. Zajdu občas do kina, někam s kamarády. Asi jako každý."

20) Hokejové cíle? "Rád bych si jednou zachytal NHL. A Stanley Cup. To je můj sen. Pro příští sezonu bych si přál, abych mohl nastupovat v první lize za Benátky. Uvidíme, v Liberci asi budu trojkou. Velkým cílem je také mistrovství světa dvacetiletých."

Vizitka Vítka Vaněčka:

Klub: Bílí Tygři Liberec
Pozice: brankář
Narozen: 9. ledna 1996
Číslo dresu: 35
Výška/váha: 185 cm/84 kg 
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: dosud nehrál
Dřívější působiště: Havlíčkův Brod, Liberec
Reprezentace: za mládežnické výběry nastupuje od kategorie šestnáctiletých, účastník MS osmnáctek 2014 (2. místo), člen širšího kádru nové reprezentační dvacítky

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz