Vítězná premiéra s gólem. Takový jsem nedal 15 let, směje se Nestrašil

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Andrej Nestrašil po návratu ze zámoří poprvé v kariéře naskočil do extraligového zápasu. Osmadvacetiletý útočník si nevedl vůbec špatně, ba naopak! Úvodní trefu z dvacáté vteřiny mu sice po kontrole videem vzali, Nestrašil ale ve druhé třetině ukázal přehled a po krásné kličce vsítil svou první extraligovou branku.

HokejkaTV

Měli jste vynikající vstup do utkání, gól po dvaceti vteřinách. Co k tomu říct?
Můj gól to bohužel nebyl, ale zaplaťpánbůh za něj. Takový začátek si každý jenom přeje, je úplně jedno, kdo tu branku dá. Je to dobře pro tým, mohl se trochu více uklidnit. Stejně tak já. Situace byla skvěle sehraná. Roťáka (Vladimíra Rotha, pozn. red.) znám hodně dlouho, věděl jsem, že mě hledá. Nakonec to dal Stránka (Matěj Stránský, pozn. red.), takže super.

Jak se vám hrálo v útoku s Petrem Vránou a Matějem Stránským?
Do budoucna to určitě bude dobré. Bylo tam hodně přesilovek a oslabení, takže jsme se v té pětici na led moc nedostali. A když už ano, tak to bylo v obranném pásmu. Oba kluci, jak Havran, tak Stránka, jsou super hráči, takže si nemám na co stěžovat.

Vidíte po prvním zápase nějaké rezervy?
Já mám tedy rezerv spoustu. Na konci první třetiny jsem byl hodně zavařený, pak už to bylo lepší. Kluci mi to ale hrozně ulehčili. Gólmani chytali skvěle, kluci blokovali střely a dobře bránili. Je vidět, že tady je dobrá parta. Kluci si navzájem pomůžou, přejí si úspěch. To je v týmu vždycky nejdůležitější.

Jak byste popsal svou trefu?
Takový gól jsem nedal tak patnáct let. Od Vládi Rotha to byla naprosto milimetrová nahrávka. On je hokejově někde jinde, je to velice šikovný obránce, což dokazuje několik let. Puk mi sedl na hokejku tak, že tam zůstal. Já v první chvíli si myslel, jelikož jsem musel trochu zpomalit, že beci půjdou přímo na mně. Nakonec tam byl prostor, tak jsem to zkusil do bekhendu. Vyšlo to.

Ve třetí třetině hradecký Mislav Rosandič udělal skvělé gesto fair play, když odvolal pískaný faul. Co na to říkáte?
Naprosto klobouk dolů. Na tohle musí mít člověk koule, aby tohle udělal. Opravdu klobouk dolů.

Váš agent Vladimír Vůjtek ml. i Jan Peterek říkali, že jste hodně hladový. Bylo to tak?
Sedm měsíců jsem nehrál, hladový jsem proto určitě byl. Letní přípravě jsem navíc obětoval hodně času a peněz, odstěhoval jsem se do ciziny. Cítil jsem, že jsem připravený, ačkoli rezervy pořád mám, byl to první zápas po sedmi měsících. Kdybych ale nebyl hladový, tak bych hokej hrát nemohl.

Zklamání z toho, že nevyšla NHL, už jste překousl?
Popravdě vám řeknu, že jsem neinvestoval do toho, abych hrál NHL. Investoval jsem do toho, abych si prodloužil kariéru. Tyhle věci mám rád, rád se zajímám o to, jak funguje lidské tělo. Co je pro něj dobré, jak se má člověk stravovat, aby vydržel co nejdéle. Tohle v dnešní době dělá rozdíly mezi hráči, kdo se jak o sebe stará. Tohle pro mě byla priorita. V hlavě jsem měl dané, že tam budu do konce srpna, tak jsem si řekl, že bych mohl skočit do kempu. Kdysi na zkoušku, kam jsem chtěl jít, chodilo spoustu hráčů. Časy se ale změnily, jedu dál. Je čas prodat to, co jsem se naučil, někde jinde.

„Je čas prodat to, co jsem se naučil, někde jinde.“

Máte za sebou první extraligový zápas, jak hodnotíte úroveň soutěže?
Já si nedělal žádné iluze, věděl jsem, že to bude hodně těžké. Ligy v Evropě jsou velmi vyrovnané, hokej často sleduji, takže mám přehled. Neříkám, že přímo zápasy, ale aspoň výsledky a tabulky. Když hraje KHL, naše extraliga, švédská, nikdo nemůže předem říct kdo vyhraje. V dnešní době už i Cardiff a Belfast hrají stejně dobrý hokej, jako celá Evropa. Věděl jsem, že to bude těžké, a že to hlavně bude o pracovitosti. Až si zase zvyknu na to tempo, tak to půjde opět nahoru.

Jak se vám zatím líbí v Třinci?
Zatím super, jsem maximálně spokojený. V takovém zázemí jsem nikde ještě nehrál. Byl jsem v Detroitu a v Carolině, tam ale jsou staré haly a podle toho to taky vypadalo. Tohle je pro hokejistu super. Přijde v osm ráno a chce tady být do tří odpoledne. Čas tady skvěle běží. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz