Vítězná sólo akce? Vzpomínka pro kritiky, směje se Jágr. Dál velí pokoru

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Rytíři v sedmém kole baráže o Tipsport extraligu porazili Chomutov na jeho ledě 3:1 a výrazně se přiblížili postupu. Velkou měrou ke třem důležitým bodům přispěl Jaromír Jágr, který rozhodl povedenou sólo jízdou od vlastní modré zakončenou blafákem do bekhendu.

HokejkaTV

Jaromír Jágr se zapsal do statistik už v páté minutě, když z hranice levého kruhu otevřel skóre utkání. Přestože Piráti přibližně za deset minut vyrovnali, zkušený forvard se v polovině závěrečné třetiny protáhl obranou soupeře a blafákem rozhodl o důležitých třech bodech pro Rytíře.

„Pár lidem jsem se snažil připomenout, jak jsem to dělal před těmi dvaceti lety. Taková vzpomínka pro kritiky,“ směje se. „Vyplynulo to ze situace, měl jsem tam najednou prostor. Samozřejmě to nemůžete dělat běžně, protože na to člověk nemá. Zdejší menší hřiště mi vyhovuje daleko víc než třeba v Pardubicích, kde jsem se minule hodně natrápil,“ přiznává ‚68‘.

Než se Piráti dostali ke hře bez brankáře, mohl Jágr definitivně rozhodnout, jenomže z prostoru mezi kruhy přestřelil odkrytou část klece. „Mrzela mě šance na konci někdy v poslední minutě. Kdybych trefil bránu, nemuseli jsme se trápit až do posledních sekund. Nechápu, jak jsem to mohl minout, ale nevadí,“ uvádí.

Podle dosavadního vývoje baráže šlo o jeden z klíčových duelů na přelomu postupu a sestupu, pod kterým se dvěma góly podepsal tučným písmem právě Jágr. „Snažíme se dostat Kladno do extraligy. Není to jenom o jednom hráči, je to o celém klubu, městě, sponzorech, podpoře fanoušků a všech okolo. My jsme ti, co by tomu měli dát tu dráhu na ledě,“ upozorňuje sedmačtyřicetiletý útočník.

Rytíři se výhrou proti Chomutovu dostali už na pět úspěšných bitev v řadě, ve kterých získali všechny své dosavadní body. „Série je samozřejmě dobrá, ale dobře víme, že máme patnáct bodů a potřebujeme jich na konci minimálně jednadvacet. Ještě nám dvě vítězství scházejí, takže určitě nemůžeme koukat tak, že už by to bylo rozhodnuté. To totiž vůbec není,“ upozorňuje Jágr.

„Dobře víme, že máme patnáct bodů a potřebujeme jich na konci minimálně jednadvacet."

I přesto už jsou Středočeši blízko, na druhém místě mají pět kol před koncem náskok osmi bodů. „Blízko možná jsme, ale ještě to vůbec nic neznamená. Minulý rok jsme baráž jednu dobu vedli a nakonec jsme se do extraligy stejně nedostali. Musíme bojovat až úplně do konce,“ apeluje pravé křídlo elitní kladenské formace.

Rytíře čekají v nejbližších dnech na domácím ledě Pardubice a České Budějovice. „Pokud jste na vítězné vlně, měli byste hrát pořád naplno a každý zápas se snažit o vítězství. Že prohrajeme, to se třeba stane, ale určitě nic nepodceníme. Jdeme s pokorou do dalších bojů. Může se stát cokoliv. Jak jsme teď pět utkání vyhráli, můžeme jich zase pět prohrát. Naše situace je ale samozřejmě lepší, než kdybychom měli body dva,“ uzavírá Jágr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz