Vítězný typ Bartošák. Nesnáší leklé ryby a porážky: Jsem jako malé dítě

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

11. listopadu 2018, 18:25

Adam Bagar

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Porážka s Finskem ho hodně mrzela, ale o den později si na Karjale vychutnal i pocit vítězství. Vítkovický brankář Patrik Bartošák dostal šanci také proti Rusům, k triumfu 5:2 přispěl 21 úspěšnými zákroky.

To byl rozdíl! Po sobotní prohře 0:3 s Finy přišel mezi novináře naštvaný, bylo cítit, jak moc ho trápí výkon, jaký reprezentanti podali. O den později už rozdával úsměvy a po výhře 5:2 nad Rusy vysvětloval, jak moc těžko kouše porážky. Patrik Bartošák je zkrátka vítězný typ.

„Já prohry fakt nesnáším. Ať je to doma v Člověče nezlob se, na playstationu, v kulečníku, v bowlingu nebo v hokeji. Jsem v tom jako malé dítě. Rodina a známí už vědí, že se mnou nemá cenu nic hrát. Vztekám se, a když nevyhraju, mám zkaženou náladu,“ líčí s úsměvem.

V hokeji je to výhoda. „K němu soutěživost patří, ale co se týče mezilidských vztahů, tak tam to trošku jiskří. Ale ve sportu nemám rád takové ty leklé ryby, co si to přijdou odehrát, svézt se a posbírat šek. Mám rád výhry a vždy bojuju do poslední chvíle, jsem vítězný typ.“

Hattrick? Prý se mám stavit u kasy, směje se Kubalík

Není divu, že si bitvu se sbornou užíval. „Bojovali jsme jeden za druhého, od druhé třetiny jim nedali ani metr ledu. Když se náhodou někdo dostal šance, tak jsem tam pro kluky byl. A když jsem pak byl v nesnázích já, oni tam byli pro mě,“ těší pětadvacetiletého brankáře.

Češi chtěli napravit dojem po trápení s Finy, a to se jim povedlo. Rusy porazili 5:2. „Měli jsme všichni nastavené hlavy tak, že pro vítězství uděláme cokoliv. A na ledě to bylo vidět. Soupeř skóroval díky jeho silným přesilovkám, ale při hře pět na pět jsme byli silnější my.“

Dali jsme se dohromady a odčinili porážky, těší Jordána

Patrik Bartošák po zranění Jakuba Kováře dostal víc prostoru, než nejspíš před Karjalou očekával. Počet reprezentačních startů rozšířil na pět, přičemž na Euro Hockey Tour startoval ve Finsku poprvé. K cennému triumfu 5:2 nad vítězem turnaje přispěl 21 úspěšnými zákroky.

„Vyhráli jsme, takže dojmy z utkání jsou super. Sice se tím naše postavení v tabulce nemění, ale dodá nám to sebevědomí. Dokázali jsme si, že po dvou prohrách se dokážeme zvednout a porazit nejsilnější tým na turnaji. Navíc ani ne 24 hodin po zápase s Finy,“ uzavírá.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz