Vítězný úvod nové ženské šestnáctky. Němky v Selbu nepustila do hry

Foto: Martin Voltr

(SELB, od našeho zpravodaje) Vstup do nové sezony má za sebou také ženská reprezentace do 16 let. V německém Selbu jasně přehrála domácí vrstevnice, ale vyhrála „jen“ 2:0.

Nový fanshop

Rozjezd sezony mívají nejmladší hokejistky vždy pomalejší, první zápas byl tradičně hodně upracovaný. To odpovídalo počtu deseti nováčků, kteří poprvé nastoupili za reprezentaci. Češky ale byly o dvě třídy lepší a jen problémy ve vlastní hře jim zabránily ve výrazně vyšším vítězství.

O jediné dva góly se postarala elitní formace. Na začátku druhé třetiny využila přesilovou hru po nacvičené akci Barbora Bartáková, ve 45. minutě skórovala z pěkné kombinace Adéla Šapovalivová. Obě branky připravila Lucie Gruntová.

„Holky to umí výborně, je super s nimi hrát. Lucie mi to dala do prázdné brány, už šlo jenom o to, abych to trefila. Trénovaly jsme to, trenér nám ukazoval, že když budou vyjíždět, mám si takhle sjet,“ popisuje Šapovalivová svou premiérovou trefu v reprezentaci.

Foto: Martin Voltr

Dočkala se hned při prvním startu! „Jsem hrozně ráda, měla jsem obrovskou radost. Puk si dám někam do vitríny,“ usmívá se průbojná útočnice z Berouna. „Docela se mi zápas líbil. Ze začátku jsem byla taková nervóznější a pak to opadlo. Spoluhráčky mi hodně pomáhaly,“ chválí.

Parádně vyšel debut i brankářce Michaele Hesové. Teprve třináctiletá naděje pražské Sparty vychytala čisté konto, i když dlužno dodat, že s ním neměla tolik potíží. Němky toho totiž v útoku moc nevymyslely.

„Jsme rády, že jsme první zápas vyhrály. Myslím, že se nám docela povedl, ale určitě ještě budeme zvedat výkonnost. Hlavně bychom měly zlepšit to bruslení a nic nevypouštět,“ uvědomuje si Šapovalivová.

Právě slabší bojovnost byla jedním ze zásadních bodů, které trenéři svým hráčkám po utkání trochu vyčítali. „To je pravda, musí být větší. Musíme bojovat o každý puk,“ dodává autorka druhého českého gólu před odvetou, která startuje v nedělních 11 hodin.

Foto: Martin Voltr

NĚMECKO – ČESKO 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Bartáková (Gruntová, Šapovalivová), 45. Šapovalivová (Gruntová, Bartáková).
Rozhodčí: Strohmengerová – Buttová, Wernerová.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 0:1.
Německo: Jörgová (31. Lubyová) – Blenningerová, Heyerová, Schaffrathová, Hoppeová, Schricková, Mayerová, Stöberová, Kohbergová – Gottfriedová, Thierolfová Fernandezová, Bürgeová, Pietschmannová, Clementová, Roseová, Hofverbergová, Häckelsmillerová, Böttcherová, Schochová, Schmidtová, Grussová. Trenér: Bartell.
Česko: Hesová – Vališová, Hračová, Veverková, Hotová, Vaníčková, Wojnarová, Černá, Mašková – Šapovalivová, Bartáková, Gruntová – Pištěková, Plosová, Mazancová – A. Trnková, Jílková, Malicka – Vrhelová, Z. Trnková, Juříčková. Trenéři: Heindl, Všetečka a Pousková.

Druhý zápas v Selbu

Neděle 15. září:
11:00 Německo – Česko

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz