Vítkovice čeká turné po Švýcarsku a Francii, narazí i na několik Čechů

Foto: Valeé de Joux – Centre Sportif, hc-vitkovice.cz

Hokejisté Vítkovic si letos zpestří zápasovou přípravu herním soustředěním ve Švýcarsku a Francii, kde v pěti dnech odehrají čtyři zápasy se zajímavými soupeři. Klub o tom informoval na svém webu.

Fanshop národního týmu

Základnou pro herní soustředění se Ostravanům stane městečko Vallée de Joux, které leží přibližně padesát kilometrů severně od Ženevy a zhruba stejně daleko také od Lausanne v nadmořské výšce přes tisíc metrů.

„V místním sportovním středisku jsou špičkové podmínky pro přípravu sportovců včetně hokejistů. Plus je samozřejmě i nadmořská výška. V minulosti se sem jezdily připravovat nejlepší kluby evropské hokejové scény,“ prozrazuje Daniel Kysela.

Bývalý vítkovický obránce a v současné době partner klubu díky svým dobrým kontaktům pomohl švýcarsko-francouzské turné zprostředkovat.

Ženeva, Lausanne, Chamonix a Grenoble

Ostravané stráví ve Vallée de Joux tři dny, v tamním Centre Sportif změří síly s účastníky nejvyšší švýcarské NLA Ženevou a Lausanne. Pak se přesunou do Francie, když přijali pozvání letošního šampióna tamní Ligue Magnus Grenoblu.

„V bráně nastupuje Jakub Štěpánek, kterého ve Vítkovicích velice dobře známe. Je to elitní klub, který se i zápasem proti Vítkovicím chce co nejlépe připravit na účast v Lize mistrů, ve které letos narazí například i na Hradec Králové,“ hlásí Kysela.

Ještě předtím čeká vítkovické hokejisty zastávka pod Mont Blancem, kde se střetnou s Chamonix. „Jakmile se zpráva o turné Vítkovic dostala ven, zaznamenali jsme opravdu seriózní a velký zájem ze strany Chamonix. A vzhledem k tomu, že to je teoreticky po cestě do Grenoblu, rozhodli jsme se i tuto nabídku přijmout,“ líčí sportovní ředitel klubu Roman Šimíček.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HC VÍTKOVICE RIDERA (@hcvitkovice)

Vítkovičtí sehrají čtyři zápasy v pěti dnech. „Máme radost, že se nám podařilo zajistit takový prestižní zahraniční program v rámci přípravy na novou sezonu. Díky patří Danu Kyselovi, který nám s realizací hodně pomohl,“ dodává Šimíček.

Ten čeká od turné kvalitní zápasové prověrky. „Švýcarské týmy mají svou špičkovou kvalitu, o tom není třeba diskutovat. Ale také utkání s francouzskými týmy, především s mistrovským Grenoblem, budou mít svou úroveň,“ pokyvuje Šimíček.

„Francouzský hokej se hodně zvednul, je to vidět na MS mužů i juniorů. Na klubové scéně hodně pomáhá i platforma Ligy mistrů, díky které se špičkové francouzské týmy mohou střetávat s nejlepšími evropskými celky. Motivace u těchto týmů bude veliká, protože půjde o hodně prestižní záležitost. Předsudky stranou, třeba právě Grenoble před třemi lety porazil v CHL švédskou Skellefteu,“ doplňuje.

„Nám tohle turné dává smysl. Tým čeká herní soustředění v nadmořské výšce, s kvalitními soupeři. Když to řeknu upřímně, je to i opuštění určitého stereotypu.“

Vítkovice vyrazí do Švýcarska v neděli 14. srpna. V úterý se pak od 19 hodin utkají s Ženevou, hned následující den ve stejný čas s Lausanne, po dni volna změří síly v pátek od 18:30 s Chamonix a celé turné zakončí v sobotu od 18 hodin v Grenoblu.

„Nám tohle turné dává smysl. Vyjedeme za hranice a dostaneme se ze stereotypu. Tým čeká herní soustředění v nadmořské výšce, s kvalitními soupeři. Když to řeknu upřímně, je to i opuštění určitého stereotypu. Takže když se naskytla možnost vyrazit do Švýcarska a Francie, byli jsme i s trenéry za jedno, že toho využijeme,“ uzavírá Šimíček.

Kromě už zmíněného Jakuba Štěpánka narazí Vítkovice i na další Čechy. V Chamonix se upsal mladý obránce Jakub Müller, a barvy Lausanne, jehož spolumajitelem je olympijský vítěz z Nagana Petr Svoboda, pak hájí zkušení útočníci Michael Frolík a Jiří Sekáč.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz