Vítkovice jdou na Kometu v retro dresech, oslaví 100 let Velké Ostravy další výhrou?

Foto: hc-vitkovice.cz

Hokejisté Vítkovic podruhé během týdne vyzvou brněnskou Kometu. Tentokrát v rámci oslav 100 let tzv. Velké Ostravy nastoupí ve speciálních retro dresech, úterní výroční zápas 50. kola TELH se v Ostravar Aréně uskuteční od 17:30.

„Jsme si vědomi důležitosti stého výročí vzniku takzvané Velké Ostravy. A protože jsme byli vždy hrdým reprezentantem našeho města na ledových kluzištích nejen u nás, ale po celém světě, rozhodli jsme se aktivně přidat k oslavám výročí města a současně také dát vzpomenout na jednu z nejslavnějších ér naší klubové historie,“ říká mediální pracovník klubu Zdeněk Janiurek.

Psal se rok 1924, když byl sloučením městeček a obcí položen základ moderního města Ostrava, jak ji známe dnes. Vítkovický hokej tehdy ještě neexistoval, Ridera proti Kometě naskočí v retro dresech inspirovaných historickými trikoty z přelomu 40. a 50. let.

Svetry v lednu 1948 objednal správní výbor Družstva Ostravského zimního stadionu pro potřeby exhibičních zápasů takzvaného Výběru Ostravy. Ale i samotné Vítkovice si v nich zahrály – v únoru 1953 ve finále Přeboru republiky proti Spartě. Bylo to poprvé v historii, kdy nastoupily v modrých dresech.

Výročním dresům dominuje heraldický znak města Ostravy na prsou. „Nejde o přesnou repliku tehdejších svetrů. Ale současné výroční dresy jsou takřka z devadesáti devíti procent totožné s těmi, ve kterých především vítkovičtí hokejisté nastoupili na domácím ledě proti výběru Stockholmu nebo ve zmíněném finále proti Spartě,“ hlásí Janiurek.

Součástí kompletního designu budou samozřejmě také návleky na kalhoty a štulpny. „Děkujeme partnerům klubu i partnerům Tipsport extraligy, že souhlasili s výjimkou a umožnili nám odehrát celé utkání v těchto výročních dresech bez reklam,“ doplňuje Janiurek.

„I my v kabině vnímáme speciálnost tohoto utkání, kdy v retro dresech oslavíme významný milník v dějinách města. Samozřejmě se primárně soustředíme na zápas, který nás čeká, ale zároveň věříme a doufáme, že to bude úspěšná oslava a moc si přejeme, aby nás přišli fandové podpořit v co největším počtu,“ vzkazuje hlavní trenér Pavel Trnka.

„Doufáme, že to bude úspěšná oslava a moc si přejeme, aby nás přišli fandové podpořit v co největším počtu.“

Jeho svěřenci zvítězili už čtyřikrát v řadě a pokukují ještě po osmém místě, na nějž ztrácejí dva body. Naposledy, stále bez odstaveného kapitána Dominika Lakatoše, předvedli skvělý obrat pod Ještědem, kde otočili z 0:3 na 4:3 v prodloužení. Během úspěšné série přehráli i čtvrté Brno, porazili jej jasně 4:0!

„Čeká nás extrémně silný soupeř, ofenzivně laděný, který je stále mezi čtyřmi nejlepšími týmy extraligy a o čtyřku bojuje. Jsme si vědomi toho, že se nám bude chtít Kometa za minulý zápas pomstít. O to precizněji se na něj musíme připravit a o to důslednější a koncentrovanější musíme v samotném zápase být,“ velí Trnka.

Vstupenky na výroční utkání, které startuje v 17:30, zakoupíte zde.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz