Vítkovice měnily s Plzní: na Ostravsko míří šikula Indrák! Kdo za něj?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

První extraligová škatulata v roce 2020 jsou tady! V hlavní roli Vítkovice s Plzní a konkrétně útočníci Patrik Zdráhal a Miroslav Indrák. Celky si vyměnily oba hráče formou hostování do konce aktuálního ročníku.

Oba byli dlouhá léta pevnými součástmi útočných řad svých týmů, teď si ale prohodí dresy a zkusí novou výzvu. Mužstva informovala o výměně na svých webových stránkách.

Vítkovický odchovanec Patrik Zdráhal bude nově oblékat plzeňský dres. Místo starostí o záchranu ho teď čekají příjemnější povinnosti na vrchních patrech tabulky. Ale také najít novou jiskru v osobních výkonech. 

„Patrik Zdráhal je výborný hokejista, v minulé sezoně reprezentoval, bohužel v poslední době nebyl v herní pohodě,“ říká ve zprávě pro web vítkovického celku jeho hlavní trenér Mojmír Trličík. 

Čtyřiadvacetiletý Patrik Zdráhal nasbíral v nynějším ročníku 13 (4+9) bodů ve 23 zápasech. V posledních 12 duelech se ale bodově zapsal do statistik jen třikrát (1+2).

„Proto jsme se domluvili na výměně s Plzní formou hostování do konce sezony. Náhradou za Patrika přichází Miroslav Indrák, od kterého si slibujeme, že bude v našem současném boji o záchranu týmu prospěšnější,“ doufá kouč aktuálně 12. týmu tabulky.

I Indrák, který má rovněž 24 let, potřebuje nakopnout. V minulé sezoně nasbíral 13 bodů, čímž nedokázal navázat na 37 bodů z předešlého ročníku. A o moc lepší to zatím nebylo ani v této sezoně, za 19 zápasů stihl zaznamenat jen šest bodů (3+3).

Zdráhal je vítkovickým odchovancem. Krom tří let v zámoří, kde v juniorské QMJHL oblékal dres mužstev Acadie-Bathurst Titan a Rimouski Océanic, a pár zápasů v Chance lize za Havířov, Havlíčkův Brod a Porubu, působil právě jen ve svém mateřském celku. První šance v české nejvyšší soutěži dostal v sezoně 2014/15.

„Odchod odchovance klubu je vždy citlivé téma, jenže v naší současné situaci, kdy bojujeme o záchranu, si nemůžeme dovolit přihlížet až tolik k tomuto faktu,“ dodává Trličík. 

Indrák sice vyrůstal v Písku, do Plzně se ale přesunul už před sezonou 2012/13. Po prvním ročníku, v němž hrál výhradně za dorost a juniorku, dostal v sezoně následující příležitosti už i mezi dospělými. V průběhu tří sezon si pak připsal i sedm startů za partnerský tým Plzně v Klatovech. 

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz