Vítkovice opět padly, pak měly rozmluvu. Snad to všichni pochopili, doufá Lakatoš

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Ne, tohle nebyl výkon, který by mohl stačit na Spartu. Vítkovičtí hokejisté sice nad pražským rivalem vedli díky zásahu Robertse Bukartse, pak už ale dávali góly jen sparťané. Zaslouženě. Ukázali velkou sílu v předbrankovém prostoru a nakonec Ostravany smetli v poměru 5:1. Vítkovičtí tak doma prohráli už počtvrté za sebou.

HokejkaTV

„Měli jsme dobrý vstup do druhé třetiny. Vedením jsme získali energii, kterou jsme chtěli využít, ale bohužel jsme inkasovali dva rychlé góly a od té chvíle jsme dělali špatná rozhodnutí. Rozdíl byl v předbrankových prostorech, z toho "špinavého" prostoru jsme dostali tři branky. Měli bychom se z toho poučit,“ řekl na tiskové konferenci Jakub Petr.

„Soupeři ovšem patří obrovský kredit. Jeho výkon byl precizní, ať už směrem dozadu, tak v šikovnosti a rychlosti provedení. Sparta vyhrála zaslouženě,“ přiznává vítkovický kouč.

Adam Polášek: Bylo to 60 minut tvrdé dřiny

Předbrankový prostor. V něm se rozhodovala páteční bitva, ve které slavili Pražané. „My jsme jim dovolili, aby tak hráli. To je první věc. Zase jsme čekali, co přijde, ale ještě jsme z toho dali gól. Začali jsme dobře, ale dostali jsme čtyři góly z předbrankového prostoru. Přitom víme, jak je Sparta před brankou silná. Věděli jsme to a stejně jsme si to nepohlídali,“ nechápe Dominik Lakatoš.

Přitom Ostravany poslal ve druhé třetině do vedení Roberts Bukarts, který je ve Vítkovicích na hostování právě ze Sparty, jenže hned po 31 sekundách srovnal Adam Polášek a vzápětí Jiří Smejkal druhým gólem otočil skóre ve prospěch pražského celku. „Nepohlídali jsme si to. Dostali jsme gól a naše chyby nás stály další zápas. Už je to třetí utkání... Bohužel,“ mrzí útočníka vítkovického celku.

Ten si nepomohl ani v přesilovkách. „Je to hokej, to se stává. Soupeř to ubránil a vyhrál. Klobouk dolů. My ale ještě máme před sebou nějakých čtyřicet a – nevím, kolik ještě – zápasů. Nic nebudeme úplně rozebírat. Není konec sezony,“ pokračuje Lakatoš.

Vítkovičtí prohráli třikrát v řadě, doma na výhru čekají už čtyři zápasy. Co teď s tím? „Měli jsme rozmluvu v kabině. Každý jsme si k tomu něco řekli. Doufám, že jsme to všichni pochopili včetně mě a do Boleslavi už pojedeme s trochu jinou mentalitou,“ uzavírá vítkovický dravec.

Sestřih utkání Vítkovice – Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz