Vítkovice podpořily seniory tisícovkou roušek, Výtisk přispěl na materiál

Foto: René Stejskal, statutární město Ostrava

8. dubna 14:44

Jan Šimek

1000 roušek pro seniory. Bohatou dodávku ochranných pomůcek vyrobených v rámci akce Ostrava šije roušky předali zástupci vítkovického klubu městu, za které roušky před Novou radnicí převzal náměstek primátora města Zbyněk Pražák.

partneři českého hokeje

Dobročinná iniciativa Ostrava šije roušky vzešla z projektu Celé Česko šije roušky. „Náš klub se do projektu zapojil v rámci pomoci se zajištěním logistiky. Dali jsme k dispozici klubové auto i s řidičem pro rozvoz materiálu švadlenkám, sběr hotových roušek a jejich distribuci na místa, kde jsou roušky zapotřebí,“ vysvětluje prezident vítkovického klubu Petr Handl.

„Současně s tím jsme také darovali materiál v podobě vyřazeného klubového textilu. V tuto chvíli je naše auto jedním z pěti, která jsou do akce zapojena. Za zmínku jistě stojí, že celý projekt podpořil finančními prostředky i náš kapitán Jan Výtisk,“ dodává Handl.

Foto: René Stejskal, statutární město Ostrava

Právě známý bojovník Jan Výtisk nechyběl u slavnostního předání roušek před ostravskou Novou radnicí, kde jedna ze zakladatelek iniciativy Ostrava šije roušky Lucie Bártová společně se zástupci vítkovického hokejového klubu předala tisíc kusů roušek do rukou náměstka primátora Ostravy Zbyňka Pražáka.

Roušky budou dále distribuovány do ostravských domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou. Do akce Ostrava šije roušky se zapojilo takřka 60 švadlenek, které doposud ušily přes 10 tisíc roušek.

Foto: René Stejskal, statutární město Ostrava

Foto: René Stejskal, statutární město Ostrava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz