Vítkovice si pojistily čtyři útočníky, ze zámoří se vrací Šimon Stránský

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

4. května 2017, 11:25

Adam Bagar

Už v průběhu sezony Vítkovice podepsaly víceleté kontrakty s Lukášem Kucserou a Lukášem Klokem, ve středu oznámily setrvání velmi kvalitní gólmanské dvojice Patrik Bartošák a Daniel Dolejš a o den později oznámily rovněž udržení čtyř útočníků! Dosavadní kontrakty prodloužili Petr Kolouch (na snímku), Patrik Zdráhal, Daniel Kurovský či Tomáš Gřeš. Ze zámoří se navíc vrací devatenáctiletý talent Šimon Stránský.

Chance liga na Hokejka TV

Pětadvacetiletý Petr Kolouch působí v ostravském klubu už takřka sedm sezon, v té uplynulé nasbíral 16 bodů za osm branek a stejný počet nahrávek. „Je to šikovný centr, který by už měl být stěžejním hráčem mužstva. On to ví a je připraven tuto roli převzít. V extralize, konkrétně ve Vítkovicích, už si něco odehrál. Má schopnost být opravdu jedním z klíčových hráčů,“ věří na klubovém webu hlavní kouč Jakub Petr.

„Není to o tom, že pokud je hráč Vítkovičák, tak automaticky dostane smlouvu, ale když si o to svým přístupem na ledě i v kabině řeknou, tak je to jen dobře.“

Kolouch v posledních letech tvořil úspěšnou dvojici s Lukášem Kucserou, jenž se Vítkovicím upsal na další tři sezony už v průběhu loňského roku. „Ale není to jenom o tom jeho spojení s Lukášem Kucserou. Tomu se i bráním, aby byli vnímání jako hokejová dvojčata. Podepsat Petra Koloucha pro nás bylo prioritou a my věříme, že se podle toho také bude prezentovat na ledě,“ hlásí vítkovický generální manažer.

Novou smlouvu podepsal v ostravském klubu také o necelé čtyři roky mladší útočník Patrik Zdráhal, který v uplynulém ročníku nasbíral deset bodů za šest branek a čtyři nahrávky. „Je to ročník 1995. Během posledních sezon změnil přístup, ale přesto pořád od něj očekávám více, než co předvedl v minulé sezoně. Jsou kluci v jeho ročníku, kteří ho zatím přeskakují, což je překvapující,“ přiznává trenér Jakub Petr.

Hübl jde k Pöpperlemu, Procházka zůstává v Plzni. Bartošák prodloužil »

Zdráhala však poslední roky trápila zranění. „Není to omluvou, ale je potřeba to brát v potaz. V minulých sezonách prošel vždycky vážnějším zraněním, což jej limitovalo a vyhnalo z těch zaběhnutých kolejí,“ ví Petr. „I tak ale bylo pro mě prioritou ho podepsat, protože je to typ hráče, kterých nemáme hodně. Věřím, že teď už odehraje drtivou většinu klání a naplno ukáže svůj potenciál a herní kvalitu,“ doplňuje.

Prodloužení smluv s dvěma odchovanci je opět součástí vítkovické koncepce. „Není to o tom, že pokud je hráč Vítkovičák, tak automaticky dostane smlouvu, ale když si o to svým přístupem na ledě i v kabině řeknou, tak je to jen dobře. Kolouch se Zdráhalem si o to taky řekli,“ líčí Petr, který prodloužil smlouvy také s Tomášem Gřešem a Danielem Kurovským. Oba mladí útočníci naposledy působili také v Havířově.

Po třech letech se z kanadské WHL vrací útočník Šimon Stránský

Kromě toho Ostravané hlásí jeden zajímavý návrat. Po třech sezonách strávených v zámořské juniorské WHL se do Vítkovic vrací talentovaný útočník Šimon Stránský. „Vnímáme ho jako takovou investici. Je to náš odchovanec, trénoval jsem ho poprvé už ve čtvrté třídě a vím tedy o jeho přednostech i slabinách. Velmi dobře se prosadil a prosazoval v kanadské WHL, což je nejkvalitnější juniorská soutěž v zámoří.“

Stránský překvapivě nebyl draftován, ale dvakrát už startoval na MS dvacítek a je také členem stříbrné party z Memoriálu Ivana Hlinky. „Přichází zpátky, aby se poprvé dostal do dospělého hokeje. Bude to výzva pro něj i pro nás trenéry. Byl bych rád, kdyby se prosadil už během své premiérové sezony. Herně je univerzální, může být na pozici centra i křídla. Věřím, že se o to popere a prosadí se,“ hlásí Jakub Petr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz