Vítkovice válely i bez kapitána! Zase se nevešel do nominace, hlásí Trnka

Pavel Trnka | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice zvládly moravský dvojboj na jedničku, vytěžily z něj plný počet bodů. Po výhře 2:1 v Olomouci doma přehrály Kometu 4:0 a poskočily už na deváté místo extraligové tabulky. Znovu jim přitom scházel kapitán Dominik Lakatoš...

Když 26letý útočník v neděli na Hané chyběl v sestavě Ridery, způsobilo to mírný rozruch. „Dominik nebyl nominován na zápas. To je celé, více k tomu nechci říkat,“ hlásil po utkání hlavní kouč Pavel Trnka.

„Dominik se z výkonnostních důvodů nevešel do nominace, samozřejmě od něj čekáme více.“

Vítkovičtí fanoušci napjatě očekávali, zda borec, který se stal nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem právě skončeného ročníku Ligy mistrů, bude na soupisce proti Kometě. Znovu v ní však scházel!

„Je to ze stejných důvodů jako v posledním zápase, nevešel se se do nominace,“ prozradil na pozápasové tiskové konferenci Trnka. „Je to z výkonnostních důvodů, samozřejmě od něj čekáme více,“ doplnil.

Kapitánské céčko na dresu měl znovu Juraj Mikuš a Vítkovice bez Dominika Lakatoše podaly velmi dobrý, poctivý a nebojácný výkon. Doma suverénně jeden z nejlepších v dosavadním extraligovém ročníku.

„Klukům do kabiny patří poděkování. Co jsme si před zápasem řekli, to z velké části plnili. Hráli jsme poctivý hokej, za což jsem strašně rád,“ hlásil spokojený šéf vítkovické střídačky po jasném triumfu 4:0.

Hodně vidět znovu byla i mladá elitní formace ve složení Zdráhal (0+2) – Barinka (1+1) – Fridrich (0+1), která zaznamenala pět bodů. „Vnímáme to zatím pozitivně, všechny lajny ale fungují,“ těšilo Trnku.

„Kluci jsou šikovní, rychlí. Snažím se je hledat, umějí si najít prostor a funguje nám to. Hraje se mi s nimi velmi dobře. Rozumíme si i mimo led, takže chemie tam je,“ pokyvoval nadšeně útočník Patrik Zdráhal.

Jeho tým zvládl moravský dvojboj při skóre 6:1! „Říkali jsme si, že musíme pokračovat v tom, co jsme začali v Olomouci. Hrát poctivý hokej, na obou stranách zodpovědně, a to se nám vyplácí. Super utkání!“

Vzadu vše jistil bezchybný Lukáš Klimeš, který pokryl všech 31 brněnských střel a zapsal už pátou nulu v sezoně, respektive od 19. prosince. „Klobouk dolů, co předvádí. Chytal znovu skvěle,“ chválil Zdráhal.

Ridera se dostala už na deváté místo tabulky, o skóre před Moru. „Na každý zápas se chystáme, jakoby byl poslední v sezoně. Už je to pro nás takové play off, chceme skončit co nejvýš,“ přiznal 28letý útočník.

„Na každý zápas se chystáme, jakoby byl poslední v sezoně. Už je to pro nás takové play off, chceme skončit co nejvýš.“

Podobně hovořil i Pavel Trnka. „Osmička je pro nás určitě motivací. Prožívali jsme si tady těžší momenty, jdeme zápas od zápasu, chceme se posunout a být před play off co nejvýš,“ zavelel ostravský lodivod.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz