Vítkovice zahájily přípravu už i s posilami, pomůže jim Polák?

Foto: hc-vitkovice.cz

4. května 2020, 16:35

Adam Bagar

Na skupinky, s rozestupy a s dezinfekcí. Tak dnes dopoledne vítkovičtí hokejisté zahájili společnou část přípravy na novou extraligovou sezonu. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Na ranním srazu ve vítkovické Ostravar Aréně nechyběly trenérům ani všechny posily v čele s ofenzivními navrátilci Zbyňkem Irglem a Lukášem Krenželokem. Kromě nich se s týmem poprvé viděli také obránci Patrik Koch, Jakub Kubeš a útočník Josef Mikyska.

Mojmír Trličík a spol. měli k dispozici prakticky celý kádr, jenž čítá 25 jmen, ale ne všichni už trénovali. Chyběli jen Kanaďané Alexandre Mallet a Jesse Dudas, kteří se k mužstvu připojí až v létě, a také Peter Šišovský, jenž celou dobu karantény absolvuje na Slovensku.

„Vzhledem k tomu, že má individuální přípravu, nechtěli jsme jej tady zbytečně nutit přijet, když víme, jak je omezeno cestování přes hranice. Těžkopádně a s obtížemi by se vracel,“ říká hlavní kouč Mojmír Trličík s tím, že individuální plány budou mít i někteří další hráči.

Jedním z nich je Zbyněk Irgl, který se do klubu vrátil po třinácti letech. „V dnešní době to není žádný problém. Všichni hráči jsou profesionálové a hrají o své živobytí, takže s tím problém nemám. Zvlášť tím, jak ty hráče znám, včetně Zbyňka Irgla,“ doplňuje Trličík.

Se skladbou kádru je spokojen, ačkoliv přiznal, že rozloučit se s Janem Výtiskem pro něj bylo těžké. Vítkovice by však do zadních řad mohly naopak jedno zajímavé jméno získat. Roman Polák už chce zůstat doma, před odchodem do NHL hrál právě ve Vítkovicích.

„Tak já bych ho samozřejmě do týmu bral, a nejen já, celý realizační tým. A myslím, že i všichni fanoušci vítkovického hokeje. Stejně tak si ale dokážu představit, že i řada jiných klubů by jej ráda přivítala ve svém týmu,“ hlásí Trličík k eventuálnímu příchodu obránce.

Zároveň přiznává, že zástupci ostravského klubu s dlouholetým hráčem nejlepší ligy světa v kontaktu jsou. „My jsme s Romanem měli schůzku, takže v kontaktu jsme, ale bylo to takové přátelské posezení, ne konkretizace okamžité spolupráce,“ potvrzuje Trličík.

Aktuální kádr HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankáři:
Miroslav Svoboda, Daniel Dolejš.

Obránci:
Robert Černý, Jesse Dudas, Patrik Koch, Lukáš Kovář, Jakub Kubeš, Jan Štencel, Peter Trška.

Útočníci:
Rastislav Dej, Jan Hruška, Zbyněk Irgl, Lukáš Krenželok, Tomáš Kubalík, Dominik Lakatoš, Alexandre Mallet, Josef Mikyska, Ondřej Roman, Jan Schleiss, Nicolas Werbik, Jan Bernovský, Josef Baláž, Martin Dočekal, Petr Fridrich, Peter Šišovský.

Realizační tým:

Hlavní trenér: Mojmír Trličík.
Asistenti trenéra: Darek Stránský a Ladislav Svozil.
Trenér brankářů a vedoucí mužstva: Martin Prusek.
Kondiční trenér: Igor Horyl.
Fyzioterapeut: Bc. Filip Němec.
Kustodi: Petr Celerin a Jan Puškár.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz