Vítkovický kádr se mi líbí, hlásí Bruk. S Trnkou hrál v Plzni, MS komplikací není

David Bruk | Foto: hc-vitkovice.cz

Kouč David Bruk po předčasném konci v Karlových Varech dlouho bez práce nezůstal. Převzal taktovku v konkurenčních Vítkovicích, kde se na novou výzvu a své druhé trenérské angažmá v extralize těší.

„Samozřejmě se těším, protože Vítkovice jsou výborný klub s velkou historií a skvělým zázemím. Znám některé hráče, které jsem v minulosti trénoval, kompletní realizační tým i vedení klubu. Takže se těším hodně,“ hlásí Bruk v rozhovoru pro klubový web.

O tom, že by mohl Rideru převzít, se mluvilo už delší dobu. „První kontakt vzešel ze strany Vítkovic. Roman Šimíček mě oslovil s nabídkou převzít tým. Pak jsem hovořil ještě s Pavlem Trnkou, který trénoval mužstvo v uplynulé sezoně. Musím říct, že jednání bylo velmi rychlé a domluvili jsme prakticky okamžitě,“ líčí 55letý trenér.

S Trnkou se už znají déle, hráli spolu dokonce za Plzeň

Po boku bude mít už zmíněného Pavla Trnku a také Vlastimila Wojnara, který momentálně senzačně usiluje na Slovensku o titul se Spišskou Novou Vsí. „Na spolupráci s oběma se hodně těším,“ pokyvuje nový šéf vítkovické lavičky.

„S Pavlem se známe delší dobu. Dokonce jsme spolu ještě kdysi jako hodně mladí hráli za Plzeň. Potom jsme se potkávali a pracovali spolu mimo jiné i u reprezentační dvacítky. A Vlasta je taky zkušený kluk, kterého sice osobně znám o něco méně, ale hráli jsme proti sobě v juniorech nebo v první lize,“ doplňuje Bruk.

„Vítkovický kádr se mi líbí. Myslím, že tým bude velmi dobře postavený.“

Také on má slovo při tvorbě nově rodícího se týmu. „Na jeho skladbě se podílíme. Společně s vedením, Romanem Šimíčkem, Patrikem Rimmelem a samozřejmě majitelem Alešem Pavlíkem konzultujeme hráče, bavíme se o tom. Ale zatím nebudu úplně konkrétní.“

Klub podle něj jména nových hráčů zveřejní v nejbližší době. „Vítkovický kádr se mi líbí. Myslím, že tým bude velmi dobře postavený a v následujících měsících půjde o to, abychom si to přenesli i do výsledků,“ prozrazuje David Bruk.

Vítkovičtí zahájí přípravu 6. května, opět je čekají Tatry

Ostravané už dřív odkryli, že pokračovat u nich nebudou Petr Fridrich, Rastislav Dej, Roman Půček, Jakub Kotala, Vojtech Zeleňák, Radek Jeřábek, Jakub Stehlík i Dominik Lakatoš, jenž zamířil na hostování do Mladé Boleslavi. Opačným směrem zatím oficiálně potvrdili pouze příchod olomouckého Jana Bambuly.

Vítkovičtí se po sezoně, v níž skončili za očekáváními už v předkole play off, znovu sejdou v pondělí 6. května. „Suchá část bude poměrně dlouhá, její konec bude až v první polovině července. Samozřejmě máme během přípravy v plánu i soustředění v Tatrách,“ sděluje.

„MS pro nás a pro naši práci žádnou komplikací není, klub zajistil adekvátní podmínky mimo arénu.“

„Téhle fáze se zúčastní hráči, kteří jsou dostupní, to znamená především čeští hráči na kontraktu plus někteří mladí. Hráči, kteří jsou teď momentálně v hledáčku pro MS nebo v přípravě reprezentací na šampionát, se připojí k týmu později, stejně jako další zahraniční hokejisté,“ dodává Bruk.

Vítkovickou kabinu během domácího MS obsadí Američané, na přípravu týmu to však vliv mít nebude. „Máme zajištěno náhradní zázemí na atletickém a fotbalovém stadionu ve Vítkovicích. Takže vlastně pár kroků přes cestu od arény. Pro nás a pro naši práci to žádná komplikace není, klub zajistil adekvátní podmínky mimo arénu,“ uzavírá.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz