Vláda zpřísnila opatření: na stadionech maximálně tisíc lidí

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

25. listopadu 17:14

Ondřej Mach

Vláda v demisi ve čtvrtek vyhlásila nouzový stav a zavedla nové restrikce. Týkají se také sportovních akcí, na které se nově dostane maximálně 1000 lidí.

Fanshop národního týmu

Podmínkou účasti je navíc vakcinace proti covidu-19 nebo prodělání nemoci. Nouzový stav je prozatím vyhlášen na 30 dní. 

Epidemiologická situace v České republice se za poslední týdny prudce zhoršuje: v úterý testy odhalily rekordních 25 864 nakažených. 

Nejhorší stav nadále panuje na Moravě a ve Slezsku, kde se nemocnice dostávají na hranu svých kapacit. 

Některé kraje už na nepříznivý vývoj pandemie reagovaly, například zlínský hejtman se na 14 dní rozhodl omezit hromadné akce. 

Pomoct nemocnicím se snaží také České Budějovice. Motor se s Libercem dohodl na odložení příštího domácího zápasu a dál vyzývá své příznivce k očkování. 

Tedy podobně jako jiné extraligové kluby – do iniciativy se zapojily Sparta, Plzeň, Pardubice nebo Liberec. 

„Hrát s omezeným počtem fanoušků na tribunách znamená pro klub opět obrovské finanční ztráty.“

„Hrát s omezeným počtem fanoušků na tribunách znamená pro klub opět obrovské finanční ztráty,“ uvedla na sociálních sítích generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

„Přednostní účast na zápasech budou mít naši permanentkáři, kteří nás už po posledním období pandemie významně podpořili. Rozhodnutí vlády respektujeme,“ pokračovala.

„Jako HC Sparta Praha ale podporujeme očkování, které vnímáme jako nejjednodušší způsob, jak se vrátit k běžnému způsobu života,“ přidala Snopková Haberová.

Omezení začnou platit od pátečních 18 hodin, dotknou se tedy i několika extraligových zápasů. Podrobné informace by kluby měly přinést brzy. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz