Vladimír Růžička nezískal místo v Rize, bude hrát za Chomutov. Piráti počítají i s Finem Sinisalem

1. září 2014, 11:07

Václav Jáchim

Po minulé sezoně skončil v pražské Slavii a dal najevo, že by rád vyrazil za zahraničním angažmá. Vladimír Růžička mladší v minulosti nevyužil možnosti zkusit zámořskou juniorku ani případný pobyt v organizaci Phoenixu, jenž ho draftoval v roce 2007. Letos ale zvedl kotvy a v červenci odletěl na zkoušku do Dynama Riga. S lotyšským týmem trénoval a absolvoval přípravné zápasy, nakonec ovšem nezůstal. Zkouška pro slávistického odchovance neskončila dohodou, Růžička se tedy vrátil do Prahy a chystal se individuálně.

Plekanec Chance liga

Nyní už má jasno o novém angažmá, šikovný centr se vrací na sever Čech, odkud se mezi elitu před lety probil jeho tatínek Vladimír Růžička mladší. Syn slavného otce ovšem nebude hrát za Litvínov, nýbrž v nedalekém Chomutově. Růžička mladší se s vedením Pirátů dohodl na roční smlouvě a připojil se k týmu, jenž 8. září zahájí první ligu duelem na ledě nedaleké Kadaně.

Růžička mladší zkvalitní ofenzivní sílu Pirátů, už dřív do klubu přišli útočníci Antonín Dušek, Marek Hovorka, Bryan McGregor nebo Greg Moore. Mezi nové tváře se postupně zařadili třeba brankář Miroslav Kopřiva, kanadský zadák Mario Scalzo, jiní beci Jiří Drtina nebo Jaroslav Koma. Kádr trenéra Břetislava Kopřivy budoval sportovní ředitel klubu Boris Čapla, jako konzultant v chomutovském klubu nově působí i Vladimír Růžička starší. 

Jeho syn dosud válel jen za Slavii, do nejvyšší soutěže nakoukl už v roce 2005, kdy mu bylo 16 let. Bronzový medailista z mistrovství světa osmnáctiletých 2006 startoval v roce 2009 na šampionátu dvacítek, nejvyšší soutěž hrál za Slavii až do letošního jara. V klubu poté skončil, nyní realizuje první stěhování v rámci českého hokeje.

Chomutovští Piráti zároveň budou mít na soupisce i další slavné jméno, během dvoutýdenních testů uspěl Tomas Sinisalo a vysloužil si kontrakt. Finský útočník s americkým občanstvím je synem internacionála Ilkky Sinisala, jenž roky válel NHL za Philadelphii a startoval rovněž na několika světových šampionátech. Sinisalo mladší v minulosti nastupoval za Lappeenrantu, Espoo, Kuopio či Turku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz