Vladimír Růžička opouští Slavii, bude bojovat o KHL. Míří na zkoušku do lotyšského Dynama Riga

30. května 2014, 14:58

Václav Jáchim

Celou kariéru strávil v pražské Slavii, teď nastal čas změnit působiště a zkusit něco nového. Vladimír Růžička mladší patří do skupiny hráčů, kteří u červenobílých pokračovat nebudou. To bylo jasné už zhruba před měsícem. Účastník mistrovství světa dvacetiletých 2009 míří do zahraničí, v úvahu přicházelo několik varianta, nakonec je z toho spolupráce s Dynamem Riga. "Vláďa půjde do lotyšského klubu na zkoušku. Je to pro něj změna a veliká příležitost," říká Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

HokejkaTV

Syn reprezentačního trenér Vladimíra Růžičky staršího zvedá kotvy poprvé v kariéře. Před lety byl o něj zájem v kanadské juniorce, v roce 2007 získali slávistického útočníka Phoenix Coyotes, kteří brali jeho práva v draftu ze 103. pozice. Ovšem směrem k NHL se Růžička mladší nevydal, teď to zkusí východním směrem.

V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že by pětadvacetiletý útočník mohl odejít do Finska. "Je pravda, že jsme tam měli určité možnosti, ale Vláďa dal přednost KHL. Nabídce Rigy. Dynamo mělo zájem už loni, tehdy byl ovšem Růžička ještě vázán ve Slavii. Letos mu smlouva skončila, a jelikož se klub ozval znovu, Vláďa je připraven porvat se o šanci," vysvětluje Vůjtek.

Ještě nepůjde o klasický transfer, Růžička si musí angažmá vybojovat. "Jedná se o zkoušku, Vláďa by se měl k týmu připojit zhruba 10. července," hlásí jeho agent. Podobným způsobem se loni probil do kádru Jakub Sedláček. Zlínský gólman, který chytal finále play off, zamířil do lotyšské metropole. A zaujal. Posléze si vyloužil další kontrakt, v týmu pokračuje a Růžičkovi může pro začátek pomoci s adaptací.

Někdejší juniorský reprezentant, který mezi osobní úspěchy řadí extraligový titul se Slavií 2008 a bronz z mistrovství světa hráčů do 18 let 2006, odletí do Lotyšska s jasným cílem - získat místo a hrát KHL. "V Rize skončili dva první centři, kteří odešli jinam. Některé pozice v sestavě se uvolnily. Vláďa dostane prostor a bude na něm, zda ho využije," připomíná Vůjtek.

Růžička mladší až donedávna patřil v Kontinentální lize Petrohradu, který hráče před časem draftoval. "Ale vedení SKA nepředložilo kvalifikační nabídku, podle pravidel soutěže je Vláďa volným hráčem a může odejít kamkoli jinam," zmiňuje agent. Dlouholetý slávista v těchto dnech trénuje individuálně, podle Vůjtka se o angažmá radil i se svým otcem.

"Myslím, že to je logické. Vláďa Růžička je reprezentační trenér, má spoustu zkušeností. Probírali to spolu. Ale konečné rozhodnutí bylo samozřejmě jenom na mladém Vláďovi," doplňuje. Rodák z Mostu hrál za Slavii nejvyšší soutěž od ročníku 2006-07, během uplynulé sezony nastoupil i s play off k 54 utkáním, připsal si v nich 22 bodů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz