Vlastňák? I tak to beru pozitivně, říká 18letý Prospal. Dál věří v postup

Foto: Martin Kurfiřt

Mužstvo Českých Budějovic nastoupilo v baráži o extraligu dvakrát za sebou doma a připsalo si dvě porážky shodným skóre 3:4 s Kladnem a Pardubicemi. V obou případech budějovičtí hokejisté jenom dotahovali, ale proti Východočechům se vypjali chvílemi k vynikajícímu výkonu. Mačkali lídra tabulky a jenom dopláceli na slabší efektivitu a drobná zaváhání v určitých herních detailech. Bodově zaostávají, ale projevem na ledě naznačují, že ještě nemuseli říct poslední slovo.

Generali Česká Cup

V duelu s Kladnem ztratil Motor dvojici sehraných obránců Žiga PavlinPavel Pýcha. Mezeru v sestavě museli trenéři nahradit mladíky Ondřejem Kachyňou a Václavem Prospalem mladším. Druhý z nich, teprve osmnáctiletý, naskočil do boje v dospělé kategorii po víc než dvou měsících. Neměl snadnou úlohu. „Naposledy jsem hrál za áčko počátkem roku doma proti Přerovu, zvítězili jsme 2:1 v prodloužení. Ale nevidím v tom komplikaci. Myslím, že jsem byl dobře připravený pokaždé, když jsem v sezoně dostal příležitost. Podobně i další kluci. Trénovali jsme s týmem a měli v nohách zápasy za juniorku,“ vysvětloval trenérův syn.

Skóre ve vyprodané Budvar aréně otevřeli Pardubičtí na konci úvodní periody. Vyskočili z velkého tlaku domácích a měli přitom i štěstí. Střela amerického beka Nicholase Schause si našla cestu do budějovické klece po sklepnutí hokejkou mladého Václava Prospala. Brankář Jan Strmeň nemohl reagovat na nečekanou změnu směru. „Neočekával jsem, že to poletí na mě. Zkusil jsem rychle zareagovat, bylo to reflexivní. Bohužel, puk mi podjel pod hokejkou. Chtěl jsem ho vyhodit, ale netrefil jsem se a skončilo to v naší bráně. Když se to stalo, necítil jsem se zrovna moc dobře,“ přiznal.

Čtyři vteřiny před první přestávkou dostali Jihočeši druhý gól, tentokrát ve vlastní přesilovce. Snížili na 1:2, potom na 2:3, nakonec na 3:4. Nedospěli k vyrovnání po velikém tlaku, nepomohla ani více než dvouminutová power play. „Ukázali jsme, že můžeme v klidu hrát s extraligovými týmy Chomutova i Pardubic, ale prostě je třeba dávat víc gólů. Furt pálit na bránu. Až ty góly začnou padat, tak se vrátíme do hry. Věřím tomu,“ ujišťoval nováček v barážové sestavě Motoru.

„Pořád zbývá relativně dost zápasů, ještě máme šanci vybojovat extraligu. Dá se to.“

Teprve ráno v den utkání se dozvěděl, že večer půjde na led. Se svým týmem nedosáhl na body, ale zocelil se v perné hokejové bitvě. „Beru to pozitivně i s tím vlastňákem. Byla to skvělá zkušenost a všem nám to říká, že musíme dál pracovat. Makat každý den, abychom poráželi takové týmy jako Pardubice,“ zapřemýšlel. „Musíme se posunout dál. Pořád zbývá relativně dost zápasů, ještě máme šanci vybojovat extraligu. Dá se to,“ hledal povzbuzující slova.

Letošní sezonu odstartoval Václav Prospal mladší na zámořském ledě. V juniorské NAPHL na Floridě však nepřekročil pozici sedmého obránce. „Bylo tam hodně starších beků do jednadvaceti let. Trenér věděl, že by to nebylo pro mě dobré. Často bych seděl a nemohl se zlepšovat. Tak jsme se domluvili, že půjdu do Budějovic, kde můžu nastupovat za juniory. Vůbec toho nelituju. Bylo to pro mě nejlepší řešení. Navíc trénuju s chlapama a to je skvělé,“ vyzdvihl pokračovatel hokejového rodu, jenž stihl za Motor sedm zápasů v základní části Chance ligy a čerstvě si připsal debut v extraligové baráži.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz