Vondráček po hattricku v oslabení: Gratulací bylo dost. Co pomohlo?

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Kapitán Energie sice nastupuje ve čtvrté lajně, ale už má na kontě 17 bodů. A v úterý předvedl Tomáš Vondráček něco nevídaného: vstřelil proti Českým Budějovicím první hattrick v kariéře, všechny góly dal v oslabení, a to během pěti minut a 21 sekund.

Fanshop národního týmu

Došlo vám už, co se v úterý stalo?
Ale jo. (usmívá se) Nevím, zda se mi to ještě jednou povede, abych dal všechny góly v oslabení. Jsem za to rád, ale letos je liga pod tlakem a hlavní je sbírat týmové body.

Jaké přišly reakce na váš počin?
Jo, gratulačních zpráv bylo dost, byl jsem potěšen, že si hodně lidí vzpomnělo. Snažil jsem se všem odpovídat. (pousmál se)

Byl to váš životní zápas, že?
Na góly asi jo, hattrick jsem dal v chlapech jednou, ale to bylo v přípravě za Kometu. V ligovém utkání se mi to nikdy nepovedlo. Byl jsem moc rád, nebudu to skrývat.

Už jste musel platit pokutu do kabiny?
Ještě mi to kluci nespočítali. Já pokladník sice nejsem, ale mám na to také vliv. (usmívá se) Nějaká sazba tam je daná, bohužel se jí budu muset držet.

„Ještě mi to kluci nespočítali. Já pokladník sice nejsem, ale mám na to také vliv." (usmívá se)

Váš počin v novodobé historii nikdo nedokázal, ale v roce 1955 Vladimír Zábrodský taktéž vstřelil tři góly v oslabení, dokonce během minuty.
Já to ani nevěděl, řekli mi to až po utkání během rozhovoru, že se to naposled povedlo právě panu Zábrodskému. Nikoho jiného nenašli, potěšilo mě to. Já to ale nezveličuju, můj poslední gól padl v power play a měl jsem to hodně ulehčené.

Ale druhá trefa lehká nebyla, dostal jste puk do sítě až na druhý pokus.
Já tam měl štěstí, dobře se mi to odrazilo o mantinel, asi o nějakou vrchní hranu, dopadlo mi to přímo na hokejku. Puk se mi pak postavil a snažil jsem se to vystřelit mezi nohy. To mi nevyšlo, ale zase se to odrazilo přímo na hokejku a podařilo se mi to zvednout… Hlavně to byla úleva, protože po našem gólu na 3:1 jsme rychle inkasovali a byli jsme trošku pod tlakem, uklidnilo nás to.

V minulosti jste už skóroval v oslabení, že?
Po úterku jich mám asi už pět, loni jsem podle mě taky dal dva góly takhle. Teď hraju oslabení s Kubou Flekem a nebojíme se i zaútočit. Většinou, když jde tým na přesilovku, tak chce dát gól a někdy se to podaří vyhodit tak, že si to dojedeme a máme z toho šanci.

Nebojíte se, že si vás budou soupeři teď více hlídat?
To snad ne. (směje se) Nezažil jsem, že by se někdo připravoval na někoho, kdo ujíždí do brejků v oslabení.

„Trenér přišel s návrhem, že bychom jeli den dopředu. Podle mě nám to hodně pomohlo."

Vraťme se ještě k zápasu, který jste vyhráli 5:2. Co rozhodlo?
Vrátil se nám Jirka Černoch a Filip Novotný… My jsme měli obrovskou chuť vyhrát, konečně jsme po dlouhé době hráli v plné sestavě a vyjeli jsme do Budějovic dokonce den dopředu, i když to taková dálka není.

Proč jste jeli takhle dřív?
Měli jsme těžkou sérii: čtvrtý zápas obden a trenér přišel s návrhem, že bychom jeli den dopředu. Aspoň jsme se vyspali a odpočinuli si, přijali jsme to. Podle mě nám to hodně pomohlo.

V tabulce jste se posunuli na devátou příčku, ve středu vás pak přeskočily Vítkovice. Sledujete to?
Určitě ano, je to vyrovnaný. Strašák sestupu tam je a každý se snaží hrát o každý bod, je to nahoru dolů. Čtyři tým tam mají stejný počet bodů a jedna výhra nic neřeší.

„Doufám, že budeme už všichni zdraví a uděláme nějakou sérii."

Jak jste spokojen s průběhem sezony z týmového hlediska?
Kdybychom měli o pár bodů víc, byl bych spokojenější. Ale doufám, že budeme už všichni zdraví a uděláme nějakou sérii, abychom se nepřetahovali s týmy ze spodku tabulky do konce sezony.

Vy osobně máte už 17 bodů. Na to, že nastupujete hlavně ve čtvrté pětce, tak to jsou parádní čísla.
Jsem s tím spokojený, lepí to. Jak se ale říká: vždy může být lépe. Na jednu stranu i hůř, já doufám, že nějaké góly ještě dám a pomůžu týmu k dalším bodům.

Letos máte novou roli, jste kapitánem týmu. Zvykl jste si už?
Podle mě jo, máme super kabinu a nemusíme řešit nějaké problémy, tím to mám o hodně ulehčené a snažím se odvádět maximum, aby vše klapalo.

Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz