Vozák je poprvé u kormidla juniorek. Kádr si zmonitoruje v Telči

Foto: Karel Švec, Český hokej

Termín a nominaci na úvodní dvojkemp už znají také české hokejistky do 18 let. Sezonu pod novým hlavním koučem Jiřím Vozákem zahájí v Telči.

Chance liga na Hokejka TV

Juniorkám se na světových šampionátech od čtvrtého místa v roce 2015 nepodařilo přejít přes čtvrtfinále. Na posledním turnaji, který hostila na přelomu roku slovenská Bratislava, sice vyhrály níže postavenou skupinu B, jenže v klíčové bitvě podlehly Finkám 1:3. Po závěrečné porážce se Švédskem obsadily šestou příčku.

Před novým ročníkem došlo v realizačním týmu ke „střídání stráží“. Pavel Zuziak, jenž tým vedl coby hlavní kouč tři sezony, se posunul do role asistenta, a u kormidla ho vystřídal Jiří Vozák. Ten byl asistentem poslední čtyři roky. Předtím stál v čele seniorské ženské reprezentace.

Letos by měl obnovit spolupráci s Petrem Tejralem, který se však úvodní akce nezúčastní. Brankářkám se bude nadále věnovat Martin Vojtek.

Mladé české hokejistky ročníků 2003 až 2006 se poprvé sejdou o druhém srpnovém víkendu, a to na zimním stadionu v Telči. Trenéři uvidí v akci postupně dvě party, první v sobotu 8. srpna a druhou o den později.

Na Vysočinu dorazí celkem 44 hráček. Pouze dvě útočnice, které loni hrály za mořem – Karolína Sýkorová a Anna Jiřina Pavlasová –, zůstanou na celý víkend. Juniorky vždy nejprve čekají dopolední testy na suchu a následně dvě tréninkové jednotky na ledě.

První zápasovou akcí české reprezentace měl původně být turnaj série Euro Hockey Tour ve Finsku na konci srpna. Jeho osud zatím není oficiálně znám, vzhledem k mezinárodní situaci by ovšem bylo překvapivé, kdyby se uskutečnil.

Tak jako tak startují juniorky pětiměsíční přípravu na mistrovství světa, které uspořádá v termínu od 5. do 12. ledna Švédsko ve městech Linköping a Mjölby.

Foto: iihf.com

Nominace na sobotní kemp

Brankářky:
Julie Pejšová (Příbram), Barbora Hromádková (Litoměřice), Michaela Hesová (Sparta Praha).

Obránkyně:
Denisa Habartová (Příbram), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Eliška Vaněčková (Karviná), Lucie Vávrová (Vsetín), Lucie Kučerová (Vítkovice), Anna Václavková (Černošice), Tereza Mašková (Karlovy Vary), Anežka Hračová (Uničov).

Útočnice:
Hana Haasová (Opava), Gabriela Hrubanová (Prostějov), Anna Kalová (Kadaň), Karolína Sýkorová (Balmoral Hall, Kanada), Barbora Kafková (Vrchlabí), Barbora Bartáková, Lucie Eignerová (obě Příbram), Lucie Gruntová (Klášterec nad Ohří), Anna Jiřina Pavlasová (Northwood Huskies, USA), Andrea Trnková (Choceň), Tereza Plosová (Liberec), Adéla Šapovalivová (Beroun).

Náhradnice:

Brankářky: Kateřina Dvořáková (Kladno), Alexandra Hřívová (Nový Jičín). Obránkyně: Eliška Hotová (Příbram), Karolína Veverková (Klášterec nad Ohří). Útočnice: Tereza Pištěková (Lvi 2009), Natálie Brichová (Kutná Hora), Dominika Malicka (Třinec).

Nominace na nedělní kemp

Brankářky:
Kateřina Dvořáková (Kladno), Alexandra Hřívová (Nový Jičín), Natálie Prouzová (Nový Bydžov).

Obránkyně:
Karolína Veverková (Klášterec nad Ohří), Eliška Hotová (Příbram), Anna Vaníčková (Žebrák), Adéla Wojnarová (Poruba), Michaela Solařová (Strakonice), Zikmunda Mazancová (Memmingen, Německo), Nikola Rožnovjaková (Kroměříž), Beáta Narovcová (Vimperk).

Útočnice:
Adriana Dubová (Chrudim), Karolína Sýkorová (Balmoral Hall, Kanada), Aneta Dýcková (Vlašim), Petra Matějová (Vsetín), Anna Jiřina Pavlasová (Northwood Huskies, USA), Adéla Vrhelová (Chomutov), Barbora Juříčková (Uničov), Pavlína Horvátová (Sokolov), Sabrina Hudcová (Blansko), Tereza Pištěková (Lvi 2009), Simona Eisenreichová (Kutná Hora), Markéta Mazancová (Příbram).

Náhradnice:

Brankářky: Emma Podušková (Příbram), Anna Marie Lasáková (Opava), Michaela Hesová (Sparta Praha), Denisa Dudková (Roudnice nad Labem), Barbora Dalecká (Chrudim). Útočnice: Eliška Petřeková (Lvi 2009), Dominika Malicka (Třinec), Natálie Brichová (Kutná Hora), Lucie Lišková (Frýdek-Místek), Emma Mathauserová (Jaroměř), Michala Riedlová (Karlovy Vary), Anna Štěrbová (Liberec), Zuzana Trnková (Třebíč), Veronika Zárubová (Žebrák).

Realizační tým:

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Jiří Vozák
Asistenti trenéra: Pavel Zuziak a Martin Vojtek
Masér/kustod: Marcel Krejsa
Fyzioterapeutka: Jarmila Slovenčíková
Lékař: MUDr. Vojtěch Třebický

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz