Vrána dostal od Capitals kvalifikační nabídku, Jaškin jde na trh volných hráčů

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

26. června 10:42

Václav Jáchim

V minulé sezoně byli spoluhráči, v té příští už to patrně platit nebude. Jakub Vrána (na snímku) a Dmitrij Jaškin patřili mezi útočníky Washington Capitals, prvně zmíněný od klubu nyní dostal kvalifikační nabídku nové smlouvy., Jaškin nikoli. Což znamená, že 1. července půjde na trh volných hráčů.

Nový fanshop

Oba čeští reprezentanti byli v odlišných pozicích. Jakub Vrána pomohl klubu loni k historickému triumfu ve Stanley Cupu a poté prožil svoji nejlepší sezonu v NHL. Dmitrij Jaškin ke Capitals přišel ze St. Louis, ovšem nedostával tolik příležitostí. V jeho případě se nedala vyloučit změna angažmá.

Foto: nbcsports.com

Priorita Jakuba Vrány je jasná. „Máme tam výbornou partu, je to skvělá organizace. Jsem moc spokojený, chtěl bych tam zůstat," řekl před světovým šampionátem, na který přijel, ačkoli mu původní kontrakt vypršel. Odchovanec pražských Letňan nyní od klubu dostal kvalifikační nabídku nové smlouvy (podobně jako brankář Vítek Vaněček) a klub si tím nadále zajistil jeho práva.

Vrána s vedením organizace jedná o novém kontraktu. „Rozhovory pokračují, variant je víc. Uvidíme, jak to dopadne. Ale jsme pozitivní. Věříme, že k dohodě dojde," řekl hráčův agent Aleš Volek ze společnosti ALVO Sports. Český útočník v minulém ročníku sehrál za Washington 82 utkání základní části, vstřelil 24 gólů a přidal 23 nahrávek. Nový kontrakt by měl zohlednit jeho výsledky, Vrána si může platově polepšit. Záleží na tom, kdy se protnou představy obou stran.

Foto: Vladimír Koča

U Jaškina je situace otevřená. Capitals mu kvalifikační nabídku nedali, účastník dvou posledních světových šampionátů tedy 1. července půjde na trh s volnými hráči. V sezoně 2018-19 stihl za Capitals jen 37 soutěžních utkání, zaznamenal v nich dvě branky a šest nahrávek.

Budoucnost někdejšího slávisty a syna bývalého vsetínského obránce Alexeje Jaškina bedlivě sledují v KHL. Český reprezentant má ruské kořeny, v zemi svých rodičů občas pobývá a trénuje. Ale hlavně, kluby Kontinentální ligy cítí, že by pro ně důrazný útočník v ideálním věku znamenal do budoucna terno. Spekuluje se, že Jaškin může zajímat řadu klubů, nicméně Dmitrij podle všeho zatím napíná pozornost k dalšímu setrvání v NHL.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz