Vrchlabí ho nakoplo, 43letý Bednář chce pokračovat! Vrací se do Slavie

Foto: Lenka Rybaříková, hc-slavia.cz

Zkušený útočník Jaroslav Bednář by mohl po pěti letech znovu obléknout slávistický dres, s účastníkem Chance ligy zahájí přípravu na novou sezonu 2020/21.

Chance liga na Hokejka TV

„Dohodli jsme se, že se s námi Jarda Bednář připraví na příští sezonu. Dále bude záležet na rozhodnutí jeho samotného, sportovního manažera Jiřího Vebera a hlavního trenéra Martina Štrby,“ potvrzuje tiskový mluvčí pražského klubu Jakub Mezlík.

43letý útočník hájil slávistické barvy s přestávkami dlouhých deset sezon, v roce 2008 pomohl klubu dokonce k extraligovému titulu. Naposledy za Slavii nastoupil v ročníku 2014/15, tehdy ani jeho 59 bodů nezabránilo pádu do druhé nejvyšší soutěže.

Další kroky Jaroslava Bednáře směřovaly do Hradce Králové, kde jako hráč strávil tři bodově úspěšné roky. Loni pak v Mountfieldu kývl na post sportovního manažera, v březnu ale ve funkci skončil – vysvětloval to osobními a rodinnými důvody.

Poslední dva ročníky nastupoval za druholigové Vrchlabí. V tom uplynulém se ve 32 zápasech blýskl 68 kanadskými body za 24 branek a 44 nahrávek a společně s dalšími legendami přispěl k vytouženému návratu podkrkonošského týmu do první ligy.

Loňský ročník si užíval, i proto má chuť přidat minimálně ještě jeden rok, ačkoliv v listopadu oslaví už 44. narozeniny. „Nakoplo mě to a jsem plný energie pokračovat. Jen přesně nevím kde,“ hlásí vicemistr světa z roku 2006 v rozhovoru pro iSport.cz.

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

V Edenu se zapojí do přípravy, pak se rozhodne. „Je to víceméně o tom, zda na Slavii budu mít. Rozhodne se až na ledě. Tam se ukáže, co bych mohl, nebo nemohl zvládnout. Rozhodně se nepohrnu někam, kde na to nebudu mít,“ doplňuje Bednář.

Ve Slavii se potká i s někdejšími parťáky Janem Novákem a Markem Tomicou. „Těším se, až se s nimi uvidím a zahrajeme si společně. Doufám, že to mladým nebudeme kazit,“ usmívá se na závěr muž, jenž si dřív zahrál i NHL za Los Angeles a Floridu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz