Vrchlabí představilo kádr na postup: udrželo Soukupa či Vašíčka

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

23. července 2019, 15:38

Marek Hedbávný

Vrchlabí bude patřit k hlavním adeptům na postup do Chance ligy. Odpálilo přestupové bomby v podobě příchodů Petra Sýkory a Jana Hlaváče, další sezonu navíc přidá Jaroslav Bednář.

Chance liga na Hokejka TV

Krkonošský celek udržel i další opory z uplynulé sezony.

O brankářskou jedničku Jakuba Soukupa byl přitom velký zájem. „Letos měl i nějaké nabídky z Chance ligy, ale dal přednost angažmá ve Vrchlabí, kde chce vychytat postup a z toho mám velikou radost," těší sportovního manažera Jiřího Jakubce. Zůstává i Soukupův parťák Martin Abrahám.

Pilíři v obraně budou nadále veteráni s extraligovými zkušenostmi Martin Vágner a Jiří Vašíček. Doplní je Jan Bendík, Tomáš Jirků, Jakub Moník a Tomáš Kynčl. Pokračovat by měl i Štěpán Havránek a střídavé starty z hradecké juniorky budou mít do Vrchlabí odchovanci Tomáš Perička a Jan Boukal.

„Připravili jsme opravdu výjimečný kádr plný osobností."

„Tohle je pro druhou ligu výborný základ," říká Jakubec v rozhovoru pro hcvrchlabi.cz. „Uvidíme, jak bude základní část probíhat, ale jsem přesvědčený, že v obraně už v průběhu sezony nebudeme provádět zásadní změny. Uvažujeme maximálně o jednom obránci, který by byl silný ve hře na modré, zejména do přesilovek."

V útoku budou klíčovými postavami Petr Sýkora, Jan Hlaváč a Jaroslav Bednář. Taková jména druhá liga dlouho nepamatuje. Z loňského kádru pak zůstávají Pavel Mrňa, Patrik Urban, Jiří Hozák, Tomáš Bláha a Lukáš Kastner. Vrátit by se měl i Štěpán Matějček a šanci dostanou také mladíci Filip Moník, David Chalupa a Tomáš Šlaicher.

„Je zřejmé, že nemáme nejmladší tým, ale věřím, že máme dobrou směs, kde nechybí absolutní mládí, střední generace i nejzkušenější bardi. A domnívám se, že takto je to správně," citují Jakubce klubové stránky.

„Nemáme nejmladší tým, ale věřím, že máme dobrou směs."

„Připravili jsme opravdu výjimečný kádr plný osobností. Věřím, že bude fungovat i lidská chemie v kabině, protože zůstal skvělý základ z loňské sezony a všichni nově příchozí jsou vynikajícími osobnostmi, které v pohodě do party zapadnou. Takže se všichni máme na co těšit," hlásí Jakubec před startem sezony.

Sezony, která se bude jako úspěšná hodnotit jen v případě, že Vrchlabí postoupí do Chance ligy.

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz