Vrchlabí v Jablonci dostalo 8 gólů, derby Vysočiny pro Havlíčkův Brod

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

7. února 2018, 22:59

Tomáš Nejedlo

Také základní část druhé ligy spěje ke svému cíli. Řada zápasů už tak v tomto období může napovědět o postavení týmů před blížícími se vyřazovacími boji. Dramatický boj o čelo je i nadále ve skupině Západ, kde se pere hned čtveřice týmů. Dva z nich se ve středu utkaly ve vzájemném duelu – v Jablonci však Vrchlabí narazilo, kvůli výpadku v závěru druhé třetiny padlo nakonec 4:8. Ve skupině Střed se střel první s druhým a hned v derby! Havlíčkův Brod v něm přetlačil Žďár nad Sázavou 3:1 a upevnil si první příčku. Na Východě se na dálku bojovalo o druhou příčku, avšak nic se nezměnilo. Šumperk přejel Kopřivnici 6:1 a zvítězil i Hodonín, který se však s Novým Jičínem na těsnou výhru 6:5 pořádně nadřel.

Nový fanshop

SKUPINA ZÁPAD

Už v pondělí se v Letňanech předehrával duel domácích Letců s Děčínem, který v hlavním městě zvítězil těsně 3:2 a udržel si tak kontakt s vedoucím Sokolovem. Další dva pronásledovatelé těchto celků se utkali ve vzájemném souboji na jabloneckém ledě. Vlci hostili soupeře z Vrchlabí a v utkáních těchto dvou soků je vždy o náboj postaráno. Tentokrát však zejména druhá třetina rozhodla o tom, že všechny body zůstanou ve městě bižuterie. Po vyrovnané první části poslal domácí v polovině zápasu do vedení Brokeš a zlom nastal v samém závěru prostřední dvacetiminutovky. Během necelých dvou minut totiž dvakrát skóroval Mulač a jednou se trefil Nevyhoštěný. Z těsného stavu bylo rázem drtivé vedení Vlků 5:1, a i přes divokou třetí část, v níž padlo po třech gólech na každé straně, se Vrchlabští z tohoto direktu nedokázali vzpamatovat.

Duel Davida s Goliášem byl na programu v Sokolově. Na led lídra tabulky dorazily Řisuty, pomineme-li odstoupivší Most, desátý tým skupiny Západ. Utkaly se tak dva celky z opačného pólu tabulky, avšak po dvě třetiny to nebylo na výsledku téměř znát. Až skoro do poloviny duelu hosté drželi vyrovnaný stav 2:2. Jenže ve třetí části se Baníku povedl podobný kousek jako Vlkům z Jablonce. Během dvou minut a třiadvaceti sekund se dvakrát prosadil Trapl a jeden gól vstřelil zkušený Hruška, a bylo po zápase. Vedoucí mančaft se zaskočit nenechal. Podobně se nevedlo Bílině, která právě s Dvorem Králové bojuje o play off. Jenže hráčům Rodosu se ve středečním podvečeru dařilo. I díky dvěma dvougólovým střelcům – Uchinovi a Ježkovi, zvítězili nakonec vysoko 7:1.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Stadion Vrchlabí 8:4 (1:1, 4:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 15. Víšek (L.Tondr), 29. Brokeš (Pavlů), 38. Mulač (Bříška), 38. Nevyhoštěný (Pavlů), 40. Mulač (Čechura), 47. L.Tondr (TS), 50. Moravec (Bříška), 52. Bříška (Mulač) – 7. Šimoníček (Pšurný, Jirků), 43. Šťastný (Filip, Pojkar), 55. Miškovský (Šimoníček), 59. Pojkar (Niko, Šťastný).

HC Baník Sokolov – HC Řisuty 7:2 (2:1, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 4. Kuběna (Zadražil, Šafář), 15. Zadražil (Šik, D.Hruška), 26. Trapl (Šmejc, Harkabus), 43. Trapl (Harkabus), 43. D.Hruška (Kuběna, Hohl), 45. Trapl, 48. Harkabus (Šik, Šmejc) – 12. Bláha (Schildhabel, Zderadička), 23. Patyk (Schildhabel, Bláha).

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem – HC Draci Bílina 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Uchin (Luštinec), 12. Ježek (Fořt, Karlík), 17. Luštinec, 25. Petira (Hrazdíra, Luštinec), 27. Uchin (Petira), 46. Ježek (Hlaváč, Kmošek), 57. Kmošek (Sedláček, Petira) – 26. Mála (Jirkovský, Kýhos).

HC Most – HC BAK Trutnov 0:5 kontumačně

SKUPINA STŘED

Možná až překvapivě vysoký příděl inkasoval v jihočeském souboji favorizovanější Tábor, když nestačil na českobudějovický David Servis. Kohouti prospali první třetinu a dvougólový Roman Šulčík s Jakubem Káníkem je ztrestali a bylo to rázem 3:0. Domácí hráli v pohodě a odměnou jim bylo vítězství 5:1. Podobně jako v minulém kole v Táboře, i nyní se moravskobudějovický Ladislav Rytnauer zapsal do listiny střelců. A ve středečním podvečeru v souboji s Klatovy dokonce dvakrát. Někdejší kanonýr Jihlavy či Havlíčkova Brodu musel svými dvěma zásahy otáčet skóre po trefě hostujícího Vracovského. Jenže víc toho Západočeši na dalekém výletě nezvládli, v závěru ještě dvakrát inkasovali a vezli do Klatov porážku 1:4. Stejným výsledkem pak skončilo utkání Pelhřimova s Nymburkem, avšak zde se radovali hostující Středočeši, když výhru ve třetí části pojišťoval dvougólový Arnošt.

Třináct stovek diváků bylo v Havlíčkově Brodě zvědavo na derby tamních Bruslařů s rivalem ze Žďáru nad Sázavou. Na úvodní gól se čekalo na závěr první třetiny, kdy Kotlinu rozjásal Jan Milfait. Od znovu se začínalo po vyrovnání Stehlíka v polovině zápasu, a tak zápletku přinesla třetí třetina. V ní poslal Bruslaře do vedení Šmíd a v 57. minutě Chlubna potvrdil výhru domácích na 3:1, čímž Havlíčkův Brod druhému Žďáru odskočil na šest bodů! Po rozpačitém domácím výkonu s Pelhřimovem měli Kozlové z Kolína na ledě posledního Písku co napravovat. Nakonec se jim to po boji povedlo, i když Jihočeši vzdorovali, avšak v této sezóně jim prostě není přáno a mladý mančaft si vybírá svou daň z nezkušenosti.

HC David Servis Č. Budějovice – Hockey Club Tábor 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Káník, 14. Šulčík (Radoš, Trummer), 17. Šulčík (Marek, Trummer), 31. Bláha (Káník), 41. Zayml (Kříž Lukáš, Šulčík) – 32. Černý (Blažek).

HC Moravské Budějovice 2005 – SHC Klatovy 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 19. Rytnauer, 47. Rytnauer (Horký, Krutiš), 55. Bulín, 60. Kabelka – 13. Vracovský (Kantner).

BK Havlíčkův Brod – SKLH Žďár nad Sázavou 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Milfait (Kulhánek, Novák), 47. Šmíd (Michálek, Beneš), 57. Chlubna (Kuchta, Kopic) – 31. Stehlík (Krupka, Kolda).

IHC Písek – SC Kolín 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Ciboch (Vlk, Volf), 37. Urbanec (Hanus, Koupal), 60. Urbanec (Parýzek, Duchoň) – 5. Morkes (Zumr, Hanzl), 14. Kadlec (Březina, Zumr), 28. Malý (Pýcha, Hanzl), 29. Hanzl (Semirád), 43. Kysela (Prokop, Březina).

HC Lední Medvědi Pelhřimov – NED Hockey Nymburk 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 57. Kubát (Votápek, Čermák) – 11. Maršoun (Machač), 36. Kolouch (Smejkal), 47. Arnošt (Kříž, Planý), 60. Arnošt (Šorf).

SKUPINA VÝCHOD

Vedoucí Poruba v pondělí zvítězila v dohrávaném duelu 32. kola s Opavou jasně 7:3 a ve středu ji čekal volný los. Hráli však oba aspiranti na druhou pozici. Jak Šumperk, tak Hodonín své zápasy zvládly, i když Drtiči to neměli s Novým Jičínem vůbec jednoduché. Ďáblové totiž na favoritově ledě dokázali držet krok, avšak nakonec odjeli zklamáni. Vstřelit pět gólů na soupeřově ledě a neodvézt ani bod, to určitě zamrzí. Dramatickou koncovku nakonec Hodonínští ustáli, ale kdo ví, co by se dělo, kdyby se hrálo ještě o chvíli déle. Jenže na kdyby se hokej nehraje. To Šumperk nikoho na pochybách nenechal, před zraky svých fanoušků uštědřil Kopřivnici půltucet – dvěma góly se na tom podíleli útočníci Vymazal s Půhoným. A do třetice duel Opava – Valašské Meziříčí. Ačkoliv Slezané prohrávali, druhá třetina patřila jasně jim a díky třem gólům v této části hry nakonec slavili výhru 4:1.

Draci Šumperk – HC TATRA Kopřivnice 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Vymazal (Půhoný, Sedlák), 27. Půhoný (Šťáva, Ďurkáč), 28. Králík (Kovařík, Lehečka), 30. Vymazal (Sedlák), 51. Schejbal (Kovařík, Půhoný), 58. Půhoný (Ostřanský) – 49. Bail (Pěnčík).

SHK Hodonín – HK Nový Jičín 6:5 (2:2, 1:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 14. Charvát (Sajdl, Peška), 20. Kadlec (Vaněk), 21. Peš (Hložánek, Kobylík), 50. Kadlec (Vaněk), 51. Hložánek (Matula, Peš), 59. Sedlák – 7. Irgl (Chvostek, Slovák), 12. Már (Podlaha), 56. Běhal (Gebauer, Hruška), 56. Metelka (Hruška, Běhal), 60. Sonnek (Gebauer).

HK Opava – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Tichý (Herman, Cihlář), 27. Malina (Pělucha), 28. Slavík (Vítek, Chalupa), 59. Wolf (Vítek, Slavík) – 17. Varga (Studený, Mikel).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz