Všechno je jinak?! Naděje na olympijskou účast hráčů NHL výrazně stouply

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Zdálo se to velmi málo pravděpodobné, ale teď to s účastí hráčů NHL na příští olympiádě vypadá docela nadějně. Tedy údajně. Uznávaný zámořský žurnalista Pierre LeBrun totiž uvedl, že vedení ligy při jednáních se zástupci hráčské asociace NHLPA zařadí olympijskou účast svých hokejistů do nové kolektivní smlouvy.

Chance liga na Hokejka TV

Jiný novinář Bob McKenzie v úterý informoval, že s ohledem na pandemii koronaviru se řeší aktuální témata, olympijské hry v Pekingu prý byly na slepé koleji. Podle LeBruna to ovšem neplatí, obě strany diskutují o návratu hvězd NHL na turnaj pod pěti kruhy.

Nejlepší hokejisté planety se poprvé utkali na olympiádě 1998 v Naganu, slavná liga pak posílala své hvězdy na všechny další hry až do Soči 2014. Poté přišla změna, korejský Pchjongčchang se na osobnosti jako Sidney Crosby (na snímku), Alexander Ovečkin, Patrick Kane nebo David Pastrňák těšil marně.

V souvislostí s koronavirem či politickými vztahy mezi Spojenými státy a Čínou se nezdálo pravděpodobné, že by se v Pekingu 2022 situace změnila. Leč podle posledních zpráv na to může dojít. NHL si mimo jiné uvědomuje, že velký čínský trh je pro obchodní zájmy ligy hodně zajímavý. 

Když v zámoří škrtli start svých koní v Koreji 2018, mluvilo se o tom, že do Pekingu se hvězdy NHL vydají. Podle Pierra LeBruna nyní šance výrazně stouply, hovoří se navíc také o další olympiádě, kterou budou v roce 2026 hostit italská města Milán a Cortina d´Ampezzo.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Hokejisté NHL si dlouhodobě přejí, aby mohli pod pěti kruhy startovat. Jestliže se dohoda o příštích olympijských hrách stane součástí nové kolektivní smlouvy mezi NHL a NHLPA, bude to velmi důležitý krok k tomu, že hokejová rodina bude na sportovním svátku zase kompletní.

Nutno zároveň připomenout, že konečné řešení klíčové otázky bude záležet na domluvě mezi NHL a Mezinárodním olympijským výborem. Týkat se bude především nákladů spojených se startem hvězd NHL i dalších obchodních záležitostí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz