Všem se ulevilo, líčí po postupu Kopta. Teď si Vsetín věří na baráž

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Na nejdelší možný počet utkání se protáhla vyrovnaná série mezi Vsetínem a Prostějovem. Jestřábi dvakrát utekli soupeři z mečbolu, obrat už však dokonat nedokázali. Valaši po domácí výhře 6:2 v sedmém rozhodujícím čtvrtfinále pronikli mezi nejlepší čtyřku Chance ligy a už vyhlížejí semifinále proti Českým Budějovicím. „Věříme, že přejdeme i přes Motor, i když to bude těžká a trnitá cesta, a určitě to nebude nic jednoduchého,“ ví útočník Ondřej Kopta.

Jágr Chance liga

Série s Prostějovem se protáhla na sedm zápasů. Jak náročné byly?
Od začátku jsme věděli, že série nebude jednoduchá, a to se potvrdilo. Bylo to náročné. Prostějov hrál výborně, navíc účelně. Byla to hodně těžká série. Jsme strašně rádi, že jsme ji zvládli a urvali to. Nějaká nervozita u nás určitě byla, ale přemohli jsme ji a zápas zvládli.

Překvapil vás v něčem Prostějov oproti zápasům v základní části?
Myslím, že v play off se hraje jiný hokej, což se potvrdilo. Právě Prostějov hrál dost odlišně než v základní části, kdy mi přišlo, že daleko víc propadávali a hráli to spíš dopředu. Naopak teď se hodně soustředili na obranu a nebylo vůbec jednoduché se dostat do pásma a dát góly. Hráli dobře a o to víc je postup cennější.

Jestřábi vás občas vyškolili z produktivity, souhlasíte?
V některých utkáních určitě. My jsme je sice přestříleli, i opticky jsme byli lepší, ale jejich gólovky byly častokrát nebezpečnější a z nich byli produktivní.

V sedmém duelu jste ale na soupeře vletěli a na začátku druhé třetiny vedli už 3:0.
Začátek byl super, což bylo hrozně důležité. Dá se říci, že to prakticky rozhodlo sedmý zápas.

Jenže poté se situace zkomplikovala a soupeře díky dvěma proměněným přesilovkám dostal na dostřel. Jak moc psychicky náročné to bylo?
Samozřejmě to nebylo nic příjemného. Nikdy ale není čas tady nad tím přemýšlet, protože pořád jsme vedli o gól a měli to pevně ve svých rukou, takže jsme se snažili hrát dál. Naštěstí brzy Kucharda (Radim Kucharczyk, pozn. red.) dal gól a vrátil se nám do rukou daleko větší klid. Bylo to zase o dvě branky, což nám vyhovovalo. Hraje se pak daleko lépe.

Motor uděláme! Takhle Vsetín slavil postup

V závěrečné třetině jste náskok hlídali a vy jste poté zvýšil brankou na 5:2. Jak se celá akce seběhla?
U nás v pásmu jsme vybojovali puk, posunulo se to na obránce a já jsem viděl, že jejich obrana je rozestoupená. Peťa Mikuš mě hezky našel přihrávkou na druhou modrou a pak už zbývalo jen proměnit. To se naštěstí podařilo.

Po šesté brance zavládla na střídačce a ochozech velká radost.
Všem se ulevilo, postup už byl jasný. Byli jsme všichni rádi, že to máme za sebou, že se to povedlo a že jsme to zvládli.

V semifinále vás čekají České Budějovice. Jaká to podle vás bude série?
Oni v základní části hráli stylem, kdy nás poměrně hodně napadali. Chodili na naše obránce rychle ve dvou a zavírali mantinely. Myslím si, že po nás hodně půjdou a opět budou napadat. Na druhou stranu bychom mohli využít nějakých brejkových situací, to by mohla být ta správná cesta.

Sestřih sedmého utkání Vsetín – Prostějov

Dá se očekávat, že vás čeká úplně jiný hokej než ve čtvrtfinále?
Přece jen je to jiný tým. Hrají odlišný styl hokeje jako Prostějov, určitě na ně bude platit něco jiného. Teď budeme mít čas se na to podívat a říct si, co a jak budeme chtít hrát.

Někteří vaši současní spoluhráči dřív za Motor hráli. Může to být výhoda, že znají slabiny soupeře?
Určitě nám nějaké rady dají, ale myslím si, že bude rozhodovat momentální forma týmů. Věřím, že to bude dobrá série a my samozřejmě budeme chtít postoupit dál do baráže.

Sérii začínáte doma a Lapač bude opět zaplněn k prasknutí.
Je to super, samozřejmě pro nás je to výhoda. Máme tady neskutečnou podporu, prakticky vyprodaný stadion, fantastické fanoušky, kteří nás ženou dopředu, takže samozřejmě jsme rádi, že začínáme doma a budeme se snažit toho co nejlépe využít. Věříme, že přejdeme i přes Motor, i když to bude těžká a trnitá cesta, určitě to nebude nic jednoduchého, ale pro naše fanoušky se o to popereme! Musíme se teď soustředit zápas od zápasu a dát do toho vše.

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz