Vsetín je prvoligový. Co přinese slavný klub druhé nejvyšší soutěži?

Foto: Facebook VHK ROBE Vsetín

13. dubna 2017, 23:22

Marek Hedbávný

Po deseti letech vstal Vsetín z popela – nejúspěšnější celek samostatné české nejvyšší soutěže postoupil do WSM Ligy. Stejně tak, jak se do ní těší Valaši, se na Vsetín těší ostatní účastníci WSM Ligy.

partneři českého hokeje

Parádní návštěvnost
Zatímco na sestupující Most chodily sotva tři stovky fanoušků, Vsetín by měl mít průměrnou návštěvnost přes dva tisíce diváků. A to jsme při zemi...

Impuls pro fanouškovskou scénu
Díky postupu Vsetína se zvedne zájem o prvoligový hokej i v dalších městech. V případě, že by v příštím roce hrály WSM Ligu i České Budějovice a Pardubice, druhá nejvyšší soutěž by po fanouškovské stránce za extraligou příliš nezaostávala.

Moravská derby
Zápasy s nedalekým Přerovem, Prostějovem nebo slezským Havířovem budou patřit k ozdobám soutěže. Nostalgii pak vyvolají utkání proti Slavii či Kladnu. „Momentálně jsme největší fanoušci Vsetína. Chceme, aby postoupil," řekl před časem Tomáš Pluháček, jednatel přerovského hokeje. „Pro nás se sice stane soupeřem, historicky ale byla derby mezi Přerovem a Vsetínem fanouškovsky zajímavá a hokejově kvalitní. Pro Přerov je daleko lepší hrát se Vsetínem, s nímž se dá při vzájemných zápasech očekávat dobrá atmosféra, než hrát venku třeba s Mostem, kde chodí sto lidí a atmosféra tam není prakticky žádná."

Chorály
Dú Valaši dú – ligu vyhrajú. Tenhle chorál prvoligoví fanoušci z hlavy jen tak nepustí. 

Atrakce WSM Ligy
Vsetín je stále pojmem. Se šesti tituly zůstává nejúspěšnějším celkem v samostatné české nejvyšší soutěži. Kamarády budeme na hokej lákat jednodušeji. Jen si to představte:

„Nechceš se mnou dneska na hokej?"
„Nevím. A proti komu hrajeme?" 
„Proti Vsetínu."
„Cože, on hraje první ligu?"
„Jojo, letos postoupil."
„Tak to určitě jdu."  

Role černého koně
Ač budou nováčkem, mohou Valaši skončit v první polovině tabulky. Poženou je fanoušci a kádr určitě bude mít kvalitu (i proto, že už ji částečně má). Spekuluje se například o návratu odchovance Ondřeje Holomka, nadstandardního prvoligového beka. 

Další olympijský šampión
Jan Čaloun vede hokej v Ústí nad Labem, Jaromír Jágr s Pavlem Paterou zase na Kladně. Nyní míří na střídačku WSM Ligy jejich spoluhráč z Nagana Jiří Dopita. 

Foto: Facebook VHK ROBE Vsetín

Soupiska VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Petr Hromada, Michal Šurý

Obránci: Filip Čech, Pavel Mojžíš, Radim Ostrčil, Martin Janáček, Štěpán Jeník, Michal Žák, Michal Hryciow, Richard Kobylík, Jakub Teper, Michal Stuchlík, Jiří Weintritt

Útočníci: Radim Kucharczyk, Jakub Čuřík, Dominik Pokorný, Tomáš Vávra, Vladimír Luka, René Kajaba, David Hrazdira, Lukáš Finsterle, Vojtěch Šilhavý, Jan Kolařík, František Zúbek, David Vítek, Adam Hořanský, Josef Daněk

Postupující do WSM Ligy za posledních pět let

2017: VHK ROBE Vsetín
2016: HC Frýdek-Místek
2015: HC ZUBR Přerov
2014: LHK Jestřábi Prostějov
2013: AZ Havířov 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz