Vsetín má parádní posilu z Motoru! Navíc pokračuje gólman Gába

Foto: hc-vsetin.cz

Vsetín dnes oznámil hned dvě novinky z hráčského kádru: smlouvu prodloužil brankář David Gába, nově na Lapač míří univerzál Jakub Babka (na fotce).

partneři českého hokeje

„V Českých Budějovicích mi řekli, že se mnou dál nepočítají. Den na to mi volal agent, že se o mě zajímá Vsetín," vypráví Babka na webu VHK.

„To mě hned oslovilo a dál už jsem s nikým jiným ani nejednal. Divácká podpora je na Lapači elektrizující, kdo tu nikdy nehrál, tomu se to nedá ani popsat. Chci s týmem udělat úspěch, proto jdu na Valašsko přes celou republiku,“ dodal Babka, který může hrát v obraně i útoku.

„Kuba je důrazný hráč jak směrem dopředu, tak i dozadu," popisuje na vsetínských stránkách novou posilu jednatel Daniel Tobola.

Babka v uplynulé sezoně pomohl Motoru 31 body (8+23) v 55 zápasech. „Vyhlédli jsme si ho coby komplexního hráče, který je týmový a zároveň to umí strhnout na sebe. Věříme, že bude platný týmový hráč se vším všudy, navíc je v ideálním hokejovém věku a zapadá nám do koncepce kádru pro nadcházející sezonu,“ vysvětluje Tobola.

Vsetín zároveň oznámil prodloužení smlouvy s brankářem Davidem Gábou. Ten na Lapači odehraje třetí sezonu.

„David je už zkušený brankář. Letos bude v roli jedničky a věříme, že bude opět oporou našeho týmu jako v minulých sezonách,“ uvedl pro hc-vsetin.cz Tobola.

Gába v uplynulém ročníku nastoupil do 33 zápasů, vychytal hned dvacet výher. Úspěšnost zákroků měl 90,35 % a průměr inkasovaných gólů na zápas stlačil na 2,33.

Aktuální soupiska VHK ROBE Vsetín

Brankář: Jakub Málek, David Gába.

Obránci: Jan Bartko, Michal Hryciow, Jakub Jenáček, Tomáš Kudělka, Tom Ondračka, Ondřej Smetana, Lubomír Štach.

Útočníci: David Březina, Adam Gajarský, Sebastian Gorčík, Adam Hořanský, Antonín Pechanec, Roman Půček, Vojtěch Šilhavý, David Vítek, Roman Vlach, Jakub Babka.

Foto: Jan Homolka, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz