Vsetín slaví 80. narozeniny: chystá speciální dresy a další akce

Foto: hc-vsetin.cz

Samostatný hokejový oddíl vznikl na Vsetíně v říjnu 1939. Vsetínský klub si tedy bude po celou nadcházející sezonu připomínat kulaté 80. výročí.

NHL 20

„Osmdesát let je úctyhodná doba. Jen dokládá, jak velkou má hokej na Vsetíně tradici," říká na klubovém webu Jiří Dopita, někdejší strůjce zlaté éry a současný kouč Vsetína. 

Klub pro blížící se sezonu nachystal výroční logo. Po celý podzim pak bude na vsetínském zámku probíhat výstava o bohaté historii vsetínského mužstva, které mezi lety 1995 až 2001 vybojovalo šest extraligových titulů. Spustil se navíc speciální web vsetin80.cz.

„Fanoušci se v průběhu vybraných domácích zápasů mohou těšit na připomínku historie našeho klubu: ať už to budou utkání ve speciálních dresech nebo doprovodné aktivity přímo na stadionu,“ nastínil jednatel Daniel Tobola.

Symbolem vsetínského hokeje jsou především jeho fanoušci a také Lapač. Jeho kouzlo zůstává i po rozsáhlé rekonstrukci: za poslední tři roky se do úprav Lapače investovalo přes padesát milionů korun. Letos se modernizovalo zázemí pro fanoušky pod tribunou na sezení.

„Tato etapa nebude poslední. Momentálně řešíme budoucí rekonstrukci střechy a pláště zimního stadionu,“ prozrazuje plány starosta města Jiří Růžička.

Soukromý investor navíc hodlá postavit na kraji města novou hokejovou plochu. „Pokud se podaří zrealizovat druhou hokejovou halu pět minut od zimáku, tak to posune možnosti hokejového Vsetína a celého regionu hodně kupředu,“ tvrdí Tobola pro web hc-vsetin.cz.

„Věříme, že máme vhodné typy hráčů na rozhodující fázi sezony."

Speciální dresy a další akce jsou sice parádním oživením, Vsetín chce ale jubilejní ročník oslavit hlavně sportovním úspěchem. Tím by byl postup do prvoligového finále. A tam už se může stát cokoliv...

„Přes léto jsme posílili kádr na všech postech. Věříme, že máme vhodné typy hráčů na rozhodující fázi sezony a že i v průběhu základní části potvrdíme papírové předpoklady, které nás pasují na jednoho z favoritů,“ hlásí Tobola.

Foto: hc-vsetin.cz

Foto: hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz