Vsetín už zná gólmanskou dvojici, setkají se exparťáci z Motoru

Foto: Martin Antalec, hc-havirov.cz

Brankářský tandem na Lapači vytvoří s Davidem Gábou jeho někdejší parťák z Českých Budějovic Ondřej Bláha.

Zlatá hokejka

Bláha přichází po týmově velmi úspěšné sezoně v Havířově. Na Vsetíně nahradí běloruského gólmana Jana Šelepněva.

„Byť jsme byli s brankáři v sezoně spokojeni, nakonec jsme se rozhodli pro částečnou změnu a volba padla na Ondru Bláhu, kterého jsme již dvě sezony sledovali jako našeho soupeře," řekl pro hc-vsetin.cz jednatel Daniel Tobola.

Bláha v právě skončeném ročníku odchytal 45 utkání v základní části, patřil tak k nejvytíženějším gólmanům soutěže. Úspěšnost zákroků měl 89,49 % a průměr inkasovaných gólů na zápas 2,63. Čtyřikrát udržel čisté konto.

„Navíc se dobře znají s Davidem Gábou, takže nic nebude bránit tomu, abychom měli opět silnou brankářskou dvojici."

„Svými dlouhodobými výkony nás zaujal. Navíc se dobře znají s Davidem Gábou, takže nic nebude bránit tomu, abychom měli opět silnou brankářskou dvojici. Tu budou doplňovat David Sachr s Kubou Málkem,“ cituje Tobolu klubový web.

Šestadvacetiletý Bláha pochází z jihu Čech. V Motoru prošel mládežnickými týmy a v letech 2014 až 2016 byl týmovou jedničkou u áčka. V sezoně 2014/2015 došel s Českými Budějovicemi až do baráže. Parťáka mu tehdy dělal právě Gába.

Teď se spolu znovu potkají na Lapači: týmovým cílem je postup do finále Chance ligy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz