Vsetínská pohádka pokračuje! Žádné nosy nahoře, ale máme šanci, věří Jindra

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Původní záchranářské cíle už dalece překonali. Junioři Vsetína jedou dál, v poslední skupině vypekli obhájce titulu z Komety a na jeho úkor postoupili do play off! „Před sezonou by to realista neřekl,“ usmívá se útočník Lukáš Jindra, jeden ze strůjců úspěchu.

MS U20 2020

Mladí Valaši bojovali o postup do posledního kola. Díky dvěma skalpům Brna ho měli na dosah už proti Karlovým Varům, nakonec ale slavili až v Plzni. Tam museli získat aspoň jeden bod, a přesně to se jim povedlo! Už po šedesáti minutách tak na jejich střídačce propukla obrovská radost.

Osud pak navíc rozhodl o tom, že k indiánům se podívají znovu. V úterý tam rozehrají čtvrtfinálovou sérii. Napíšou další kapitolu letošní pohádky?

Potřebovali jste v Plzni bod, získali jste ho. Takže úkol splněn.
Přesně tak. Šli jsme do zápasu hlavně s tím, abychom urvali ten jeden bod a měli play off, protože proti Varům se nám to nějak nepodařilo. Trošku jsem na tom měl vinu i já, jelikož jsem tady jeden z těch nejstarších. Ale v Plzni jsem to napravil a myslím, že jsme všichni spokojení.

Když už jste to nakousl: Co bylo proti Varům špatně?
Vedli jsme, pak jsme předvedli zbytečné fauly. Nehráli jsme naplno, mysleli jsme si, že ten bod prostě uděláme. Že to jsou Karlovy Vary, které mají málo bodů, a trošku jsme se uspokojili. Ale v Plzni jsme ukázali, že na to play off máme, a pojedeme dál.

Nicméně asi nebylo úplně příjemné vědomí, že po cestě přes celou republiku musíte v Plzni naprosto nutně bodovat.
To je pravda, ale prostě jsme chtěli udělat remízu. Jakkoli. Věděli jsme, že nesmíme faulovat, i když jsme měli v první třetině snad čtyři tresty nebo kolik. Udrželi jsme to a povedlo se to.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

První dvě třetiny to ještě byl hokej...
(směje se) No, myslím, že první třetinu jsme na ně vlítli, věřili jsme si a byli jsme lepší. Druhou to bylo vyrovnané, možná měli víc šancí. A třetí třetinu to už moc hokej nebyl, no. Spíš jsme odhazovali puky, abychom výsledek udrželi na 2:2.

Řekli jste si po druhé třetině, že to prostě ubetonujete?
Přesně. Řekli jsme si, že budeme hrát zezadu a nesmíme za žádnou cenu dostat gól. Že už ho dát nemusíme a stačí nám remíza.

Jak velká euforie to pak byla?
Myslím, že tady pro většinu kluků hodně velká. Všichni jsme rádi a těšíme se na další zápas v úterý.

Je to paradox. Vůbec si nebudete pamatovat, že jste v Plzni prohráli...
Přesně tak. Bod nám stačil, od té doby jsme slavili a dá se říct, že nám bylo jedno, kdo získá druhý bod.

Jste mezi osmi nejlepšími týmy republiky. Co to pro Vsetín znamená?
Myslím si, že teď by to mělo znamenat dost, jelikož by příští rok neměli hrát extraligu juniorů. Tak by snad mohli přivřít oko. A možná musíme ukázat ještě něco víc.

Bavíme se o vašem betonu v poslední třetině, ale postup jste neurvali náhodou. Dvakrát porazit Kometu, sehrát naprosto vyrovnané zápasy s Plzní, což jsou dva poslední juniorští mistři... To o něčem vypovídá.
Těžko říct. Šli jsme s tím do toho, že nemáme co ztratit. Buď vyhrajeme, nebo ne. Měli jsme ve skupině dva z nejlepších týmů v republice a Karlovy Vary taky mají nějakou historii a úplně špatný tým nejsou.

Řekli byste před sezonou, že můžete dojít tak daleko?
Před sezonou si myslím, že realista by neřekl, že se dostaneme do play off. Ale ukázali jsme, že hlavně máme srdce a taky že umíme hrát hokej.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Vy jste v sestavě první polovinu závěrečné skupiny chyběl. Proč? Měl jste nějaké zdravotní problémy?
Ne ne. Jako ročník 1999 začal Lukáš Frydrych, hlavně z toho důvodu, že se hrálo proti Brnu a on je z Brna. Měli jsme vyhrané zápasy a hrál on, pak se prohrálo, tak jsme se vystřídali.

Jaké to je čekat na tribuně? Když jste zdravý?
Těžký (směje se). Čekal jsem na příležitost a hlavně jsem držel palce, abychom postoupili. Věděl jsem, že máme na to, abychom to udělali.

Bral jste si potom na sebe větší tlak, že musíte tým táhnout?
Určitě. Ještě s dvěma kluky jsem tady nejstarší. Zrovna před zápasem v Plzni jsme se o tom ještě bavili s trenérem, že to leží na mě a na dalších starších klukách. Myslím, že jsme to zvládli výborně, a celkově i celý tým.

Do čtvrtfinále jste chytli zase Plzeň. Co na to říkáte?
Všichni si myslíme, že je to pro nás ideální soupeř. Cesta autobusem sice bude dlouhá, ale na to už jsme zvyklí.

Na co chcete vsadit?
Půjdeme do play off s tím, že budeme hrát pořád stejně. Hlavně dobře dozadu. Myslím, že máme dobré přesilovky a gól dáme každému. Věřím, že máme šanci dostat se dál.

Máte na víc? Ještě jste neukázali všechno?
Snad bychom mohli udělat aspoň pěkný výsledek, když ne postoupit. Ale myslím, že máme ještě na postup.

Už tenhle postup byl senzační. Takže teď se hlavně udržet na zemi...
Určitě. My nemůžeme mít nosy nahoře, že jsme nějaký extra velký tým. Ale budeme ti bojovníci, kteří to vybojují zezadu a urvou srdíčkem.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz