Vsetínská rozlučka? Nejhorší zápas, smutní Jurík. Teď už cepuje Zlín

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Ještě v pátek stál Juraj Jurík na střídačce Vsetína coby hlavní trenér tamní juniorky. Od pondělí už však obléká jiné barvy. Přesunul se do Zlína, kde chce s Berany zachránit Extraligu juniorů. Vsetínu však i nadále v nižší soutěži věří a rád by jej viděl v bojích o postup.

Fanshop národního týmu

V pátek jste nastoupil k poslednímu utkání jako trenér vsetínské juniorky. Nemrzí vás výsledek 3:12?
Samozřejmě, že mě to mrzelo. Hlavně proto, že to byla rozlučka s kluky a zrovna jsme odehráli nejhorší zápas za mého působení na Vsetíně.

Vzpomenete si na nějaký podobný zápas? 
Když se podívám zpětně, tak naposledy jsme takhle vysoko prohráli skoro před třemi lety v Liberci na konci základní části, kdy zápas skončil výsledkem 0:12. Paradoxně nás tato prohra povzbudila a v nadstavbové skupině jsme dokázali vyřadit Kometu i Karlovy Vary a s Plzní jsme postoupili do čtvrtfinále. Doufám, že historie se bude opakovat a Vsetín naváže na dobré výsledky.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Čím to, že se utkání s Technikou až tak nevydařilo?
Já si myslím, že to bylo dáno mimo jiné tím, že soupeř z prvních šancí skóroval. Jakmile Technika vystřelila, tak dala gól, a my jsme naopak své šance neproměnili. Potom už se to na nás valilo, nebyli jsme schopní Brno zastavit a bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo.

I přesto, že se minulý zápas nepovedl, jaké jsou ambice Vsetína?
Ambice zůstávají pořád stejné. Už dříve jsme deklarovali, že na začátku se musíme podívat dolů, aby se mužstvo vyhnulo bojům o záchranu. Dále je pak cílem skončit do druhého místa, hrát play off a pokusit se i o návrat do juniorské extraligy.

„Když se kluby domluvily mezi sebou, tak jsem nabídku přijal.“

Vy jste vsetínskou juniorku trénoval necelé čtyři sezony. Která z nich vám nejvíce utkvěla v paměti?
Určitě budu rád vzpomínat na všechny sezony na Vsetíně, ale myslím si, že strašně vydařená byla hned ta první. Tehdy jsme do extraligy vstupovali v roli outsidera a dostali jsme se až mezi posledních osm týmů. Ve čtvrtfinále jsme hodně potrápili Plzeň a nebyli jsme daleko od toho, abychom se dostali do semifinále. Bohužel tato sezona skončila tak, jak skončila, a to administrativním vyloučením ze soutěže. Myslím si však, že po sportovní stránce to byla velmi vydařená sezona.

Teď se přesouváte do Zlína. Jak k tomu došlo?
Kluby mezi sebou spolupracují a ve Zlíně se Luboš Jenáček přesunul k áčku, takže hledali člověka se vztahem ke Zlínu a s podobným smýšlením jako má Luboš, který by to vzal místo něj. Volba padla na mě. 

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Takže šlo o rozhodnutí klubů?
Samozřejmě i já osobně jsem nad přijetím nabídky dlouho přemýšlel, a když se pak kluby domluvily mezi sebou, tak jsem ji přijal. Jednání celkově probíhala asi dva týdny a já jsem rád, že mě vsetínský klub uvolnil, a všem za to děkuju.

Vsetínskou juniorku nově povede Aleš Bachánek. Bavili jste se spolu o týmu?
Samozřejmě. Aleše znám, takže už i teď v pátek jsme spolu stáli na střídačce a on si mohl o týmu a hře udělat obrázek. Myslím si, že předávání poznatků bude ještě pokračovat. Aleš je člověk, který může vsetínskému mužstvu dopomoct k vytyčeným cílům.

„Chodíval jsem se ve Zlíně dívat na juniorský hokej, což mi teď může hlavně na začátku pomoct.“

A co vy očekáváte od působení ve Zlíně?
Přišel jsem s tím, že mužstvo je zatím ve spodní části tabulky. Určitě bychom se chtěli posunout na dvanácté místo, ale prvořadé je zachránit extraligu juniorů.

Měl jste při příchodu povědomí o zlínském týmu?
Tím, že bydlím u Zlína, tak jsem některé zápasy viděl, a to bez návaznosti na to, že bych sem měl jít trénovat. Chodíval jsem se sem dívat na juniorský hokej, což mi teď může hlavně na začátku pomoct.

A co kdybyste narazil se Zlínem na Vsetín jako na soupeře?
To se klidně může stát. Bylo by to asi pikantnější než ostatní zápasy, ale teď už stojím na střídačce Zlína a udělám všechno pro to, aby zvítězil můj tým.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz