Všichni chceme zlatou placku, burcuje Novák. Před Bělorusy varuje

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Před čtyřmi lety brala sedmnáctka na Evropském olympijském festivalu stříbro, teď cítí velkou šanci na příčku nejvyšší. Bezchybný výkon se Švýcarskem ji totiž posunul do finále proti Bělorusům! „Nesmíme je podcenit,“ varuje středeční hrdina Pavel Novák.

Nový fanshop

Elitní český útok v sobě ukrývá velkou sílu. V prvním utkání s Rusy se prosadili jiní mladíci, ale výhru 3:0 nad Švýcarskem už řídila Novákova letka. Její lídr, který si zahrál i na loňském Hlinka Gretzky Cupu, zavelel za úspěchem dvěma góly.

„V kabině jsme si řekli, že chceme vyhrát a nechceme podcenit soupeře. Nechci říct, že jsme byli celý zápas lepší, ale pohlídali jsme si to a zvítězili jsme tak, jak jsme chtěli,“ pokyvuje Novák (2+1), jemuž parádně sekundovali Tomáš Chlubna (1+1) s Michalem Gutem (0+3).

„Švýcary jsme hodně tlačili, nepouštěli jsme je do nějakých vyložených šancí,“ souhlasí Chlubna, autor poslední trefy.

Předešlé výsledky na turnaji ukázaly, že v Sarajevu se na roli favorita a outsidera zatím moc nehraje. Vítězství nad Ruskem dodalo českým hokejistům velkou porci sebevědomí, kterou museli ukočírovat. „Samozřejmě nás hodně zvedlo a věřili jsme, že je porazíme,“ říká Chlubna.

Nakonec se přece jen ukázalo, že Švýcaři byli ve skupině nejslabším týmem. „Soustředili jsme se pořád na defenzivu a hráli hlavně u nich. Snažili jsme se, aby měl Bedna čisté konto. Drží nás celý turnaj, tak jsme mu to chtěli vrátit,“ hlásí jihlavský útočník na adresu Jana Bednáře.

Ten si došel už pro čtvrtou nulu v letošní sezoně! „On si věří, chytá extraligu a je výborný. Oba gólmany máme výborné,“ pokračuje Chlubna.

Tomáš Chlubna

Tomáš Chlubna | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Teď zbývá v cestě poslední překážka. Bělorusové zahráli výborně už proti Slovákům, ti však zápas ještě otočili. Zdánlivý outsider turnaje pak ale šokoval a odstranil z cesty Finy!

Místo prověřeného soka tak Češi narazí na velkou neznámou. „Nikdy jsem proti nim nehrál a nikde jsem je neviděl. Ale asi nebudou špatní, když porazili Finsko, které je tady skoro v plné sestavě,“ přemýšlí Pavel Novák. „Nesmíme je podcenit a musíme to dotáhnout do vítězného konce. Všichni chceme tu zlatou placku,“ dodává bojovně.

Finálová bitva se hraje v Sarajevu od 20 hodin. „Pro všechny to bude velký zápas. Možná, že nikdo z nás už nebude hrát finále takového turnaje,“ uvědomuje si jihočeský talent.

K úspěchu se upínají i naděje celé výpravy. Jednu medaili už má zásluhou bronzové snowboardistky Marie Kreisingerové, právě zástupci dalších sportů ženou v hale hokejisty dopředu.

„Musím říct, že fanoušci jsou parádní, chodí hodně lidí a Češi jsou slyšet. To nám určitě hodně pomáhá. Doufáme, že na finále přijde celá výprava,“ vzkazuje závěrem Tomáš Chlubna.

Další zpravodajství z olympijského festivalu sledujte na webu sarajevo.olympic.cz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz