Všichni do toho spadli. Co bude za dva týdny? Nic se nerozjede, tvrdí Zaťovič

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

10. října 2020, 15:31

Daniel Kinc

Kometa na úvod nové sezony musela skousnout porážku s Plzní. Mnohem horší je však pro svěřence Libora Zábranského fakt, že po dlouhé pauze vinou karantény odehrají jen dva duely, a hokejky a brusle mohou opět minimálně na dva týdny zamknout v šatně. „Člověk jde den ode dne. Kolikrát přijde ráno na zimák do práce a zjistí, že zítra nic, pozítří taky nic, a možná příští týden,“ říká Martin Zaťovič, který návrat extraligy vidí v nedohlednu.

Týden hokeje 2021

Jakou roli hrála před utkáním psychika? Podle slov trenéra jste se těšili, že budete teď jen a jen hrát, situace ale jiná.
Nevím no. Každý nad tím přemýšlí, každému to vrtá v hlavě. Výkon to ale neovlivnilo, to spíš naše nerozehranost a zápasové vytížení, které nebylo žádné. Spousta kluků si navíc prošla nějakou nemocí, takže to vše náš výkon ovlivnilo. Začali jsme utkání špatně a těžko jsme se do toho dostávali.

Nebyli jste z toho trochu otrávení?
Nevím, jestli úplně otrávení. Pro celou republiku je to stejné. Netuším, jak to půjde dál a nikdo neví, co bude. Neví to majitel klubu, neví to kluby a neví to ani extraliga celkově. Spadl do toho i fotbal, jsou v tom namočeny všechny sporty. Všichni do toho spadli. Nevím, jak to pojmenovat. Doba je zvláštní, ale co budeme jednou dělat, to ví asi jen Bůh… 

V utkání to nakonec vypadalo, že jste mnohdy nevěděli, jak situace řešit, puky jste odhazovali.
Bylo to celkově takové nervózní, nikdo nechtěl nic pokazit. Šlo o první zápas, každý se do toho chtěl nějak dostat. Byl to první zápas po všelijakých nemocech a opatřeních, sezona taková asi bude. Musíme se na to nachystat a nějak se s tím vypořádat.

Oproti tréninkům velký skok.
Člověk právě potřebuje tak třetinu dvě, aby si na to zvykl. Zápas jsme prohráli už v první třetině. Pak jsme museli dohánět, stálo to síly, které někomu samozřejmě chybí. 

Nakonec rozhodly individuální chyby v obraně, souhlasíte?
Tři góly jsme Plzni jasně darovali, čtvrtý byl z nepokrytých dorážek. Přičítám to nerozehranosti, ale na to se nejde vymlouvat. Takhle to má spousta týmů. 

Až do konce druhé třetiny se hrálo bez vyloučení. Čím to podle vás bylo?
Když jsou na stadionu fanoušci, vytvoří se tlak na soupeře, na rozhodčí, na všechny. Situace jsou pak vyhodnoceny pod tlakem. Teď jsou rozhodčí v klidu, nikdo na ně nepíská. Když se něco přehlédne, jde se dál.

Jak se vám hrálo před prázdnými tribunami?
V Brně je to hrozné. Když jezdíme ven, někde to bývá dost podobné, což je jedno, ale v Brně je to znát. Když jsme dali gól na 2:3, věřím tomu, že kdyby byl plný stadion, lidi se zblázní a k tomu výsledku nás dovedou. 

Absentujícího Petera Muellera nahradil na křídle první formace Jakub Klepiš. Sedla vám spolupráce?
Klépa je zkušený hráč, extratřída, takže o tom se nemusíme bavit. Byla to výměna, jak se říká, kus za kus. Řekli jsme si pár věcí, co jsme potřebovali, a fungovalo to. 

Jak těžké je nastavit si hlavu, když víte, že po měsíční pauze dáte dva zápasy a zase minimálně dva týdny budete stát?
Je to fakt těžké. Kdo to nezažil, tak o tom vůbec nemůže mluvit. Věděli jsme, že budeme hrát proti Plzni a že ještě, doufám, hrajeme i doma v neděli. Na to se musíme nachystat a uvidíme, co bude. Člověk jde den ode dne. Kolikrát přijde ráno na zimák do práce a zjistí, že zítra nic, pozítří taky nic, a možná příští týden…, ale to zase nevíme, jestli někdo nespadne do karantény a pořád takhle dokola. Je to těžké.

Budete se chtít proti Českým Budějovicím naladit vítězně před pauzou?
V neděli je asi poslední zápas, ani nevím na jak dlouho. Na měsíc, na dva nebo vůbec? Musíme vyhrát. Vždycky jsme tady chtěli vyhrát pro lidi, teď nemáme pro koho, ale aspoň chceme vyhrát pro lidi v televizi, co nás budou podporovat.

Věříte, že se za dva týdny extraliga znovu rozjede?
Po tom, co se děje, si nemyslím, že to bude tak jednoduché. Můžeme si tady říkat a psát do novin, co chceme, že se to za dva týdny spustí, ale podle mě nespustí vůbec nic. Jsem v tomto pesimista. Jsem zvědav, co se bude dít potom, to mě zajímá velice. Uvidíme za dva týdny.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz