Vstupenky na MS? Pořadatelé čekají nápor fans, veřejný prodej se blíží

Foto: Karel Švec, Český hokej

26. září 14:39

Ondřej Mach

Podle předpokladů. Mistrovství světa v Česku vzbuzuje obrovský zájem fanoušků, do soutěže o přednostní právo k nákupu vstupenek se přihlásilo více než 120 tisíc fanoušků.

„Největší zájem je pochopitelně o české zápasy, v Ostravě to pak je Slovensko a Polsko, které jsou v dojezdové vzdálenosti,“ sdělil na úterní tiskové konferenci šéf ticketingu Martin Gremlica.

Konkrétní číslo? O lístky soutěží celkem 123 318 hokejových příznivců. Prodejní systém bude vylosovaným šťastlivcům k dispozici od 2. října v 10 hodin do půlnoci 4. října. Organizátoři výherce kontaktují do konce týdne.

„Největší zájem je pochopitelně o české zápasy.“

Nevyužité vstupenky z prvního kola půjdou do prodeje ve druhé fázi přednostního nákupu mezi 6. až 8. říjnem. V tomto případě platí lidové pořekadlo Kdo dřív přijde, ten dřív bere.

„10. října se spouští prodej pro všechny, doporučujeme všem, aby fanoušci při nákupu využili oficiální web MS,“ dodal Gremlica.

Nabídka zprvu zahrnuje pouze denní balíčky a tzv. family games. Lístky na jednotlivá utkání půjde ukořistit až na začátku roku 2024.

Prodej si rozdělí společnosti Ticketportal a Ticketmaster: první z nich nabídne vstupenky na zápasy základní části a obě čtvrtfinále v Ostravě, druhá na play off v Praze a pro VIP.

„Očekáváme velký nápor zákazníků a jsme poctěni, že se tohoto můžeme účastnit. Naše infrastruktura je silná a vydrží zájem,“ věří Lucie Bočánková z Ticketportalu.

„Očekáváme velký nápor zákazníků.“

„Náš sytém prošel zátěžovými testy a jsme připraveni. Budeme k nákupu pouštět skrze fronty, chceme zamezit výpadkům,“ připojuje se zástupkyně Ticketmasteru Pavlína Stejskalová.

Podmínkou pro nákup vstupenek je nutnost vytvořeného účtu u daného ticket operátora, u kterého si fanoušci budou chtít vstupenky pořídit. Platit se dá pouze kartou a na jeden hrací den lze získat osm vstupenek.

Ve stejném termínu (se spuštěním veřejného prodeje) plánují pořadatelé uvést do provozu oficiální internetový obchod s merchandisingem.

Časová osa prodeje vstupenek

I. kolo přednostního prodeje pro vylosované výherce: od 2. října od
10:00 do 4. října do 23:59 SEČ

II. kolo přednostního prodeje pro vylosované výherce: od 6. října od
10:00 do 8. října do 23:59 SEČ

Veřejný prodej denních balíčků a vstupenek Family Game: 10. října
od 10:00 hodin

Začátek prodeje vstupenek na jednotlivá utkání (single tickets):
předběžně v polovině ledna 2024

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz