Výborný pocit, září Prymula po první trefě. A teď na Američany!

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

8. listopadu 2018, 10:40

Jan Šimek

Parťák Jan Bernovský vyjel z rohu kluziště, předložil mu kotouč mezi kruhy a Patrik Prymula chladnokrevně skóroval. Kustod Josef Toma mu hned schovával puk. Vždyť Prymula vstřelil první branku v reprezentačním dresu, která se nakonec ukázala jako vítězná. Češi na úvod turnaje pěti zemí v Kravařích porazili Švýcary v poměru 5:1.

Nový fanshop

Výhra rozdílem čtyř branek svádí k dojmu, že šlo o jasnou záležitost. Tak jednoznačný ale zápas nebyl. „První třetina byla z naší strany solidní, ale ve druhé jsme to trochu vypustili a až ve třetí to už zase nebylo úplně špatné,“ popisuje Patrik Prymula.

Ten se poprvé dočkal první branky v české reprezentaci. Jaké to je skórovat v dresu národního týmu? „Super! Je to fakt výborný pocit,“ usmívá se Patrik Prymula. Zásah, který mu skvěle připravil Jan Bernovský, je cennější o to, že byl nakonec vítězným.

„Určitě, ale hlavní je, že jsme vyhráli a na turnaji jsme začali vítězně. To je důležité,“ připomíná urostlý borec povedený vstup do ostře sledované akce. Kam s pukem, který mu hned na střídačce schoval hospodář Josef Toma? „Ještě nevím. Možná si ho dám někam na skříňku,“ hlásí.

Úspěšný start: Osmnáctka v Kravařích smetla Švýcary »

Speciální místo se svými relikviemi ale doma nemá. „Ne, to ne. Nic podobného nevedu,“ dodává s úsměvem. Jak se mu líbí v komplexu kravařské Buly Arény? „Je to tady pro nás fakt super. Máme tady výborné podmínky a všechno, co potřebujeme. Je o nás skvěle postaráno,“ libuje si.

Po úvodní bitvě se Švýcarskem čeká české hokejisty souboj s Američany, kteří v prvním utkání sfoukli Švédy v poměru 8:2. „Byli jsme se podívat. Hráli fakt dobře, ale to my musíme taky,“ uvědomuje si před čtvrtečním večerním utkáním.

Kapitán Mužík: Američany dokážeme porazit

Americký tým v čele s Jackem Hughesem, očekávanou jedničkou příštího draftu, ukázal svou sílu hned v otevíracím duelu turnaje. „Bylo to jiné, co vám budu povídat. Ti kluci to mají zažité a hrají spolu. Mají ten národní projekt. Jsou dobří, ale když budeme hrát svou hru, dokážeme je porazit,“ burcuje kapitán českého národního týmu Radek Mužík.

Mnohé diváky, kteří sledovali duel Spojených států amerických se Švédskem, uchvátilo tempo doslova raketového zápasu. „To je prostě mezinárodní hokej. Tempo je o hodně vyšší než v lize a podobně. Je to zkrátka úplně jiné,“ dodává Mužík, který nastupuje za švédský výběr Lulea.

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

Další program turnaje v Kravařích

Čtvrtek 8. listopadu:
15:00 Finsko – Švýcarsko
19:00 Česko – USA

Pátek 9. listopadu:
15:00 Švýcarsko – USA
19:00 Švédsko – Finsko

Sobota 10. listopadu:
15:00 Švédsko – Švýcarsko
19:00 Finsko – Česko

Neděle 11. listopadu:
15:00 USA – Finsko
19:00 Česko – Švédsko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz