Vychytal derby a zakousl perníček. Byl dobrý, směje se Mazanec

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

V úvodních kolech pustil několik gólů, které si mohl vyčítat. Marek Mazanec ale dostal od hradeckých trenérů důvěru i na derby a zachytal parádně! Výborný taktický výkon ovšem předvedl celý tým Mountfieldu, byť výsledek 2:1 tak nemusí působit.

HokejkaTV

Šest gólů s Libercem, dva na Kladně, pět od Plzně. Marku Mazancovi po třech kolech svítila ve statistikách čísla, která měla hodně daleko od lichotivých. Vítězství 2:1 ve východočeském derby bylo přesně tím, co teď potřeboval.

„Jakékoli vítězství chutná dobře. Já úplně neřeším, jestli je to derby, nebo ne. Hlavně že se vyhrálo, a taky že jsem konečně dostal míň jak pět gólů,“ usmívá se. „Určitě to potěší,“ kýve brankářská jednička Hradce Králové, jež neměla z posledních dnů ideální pocity.

„I když jsme vyhráli, odcházel jsem z těch zápasů takový nesvůj. Pět gólů je prostě pět gólů. Na Kladně jsem taky dostal dvě takové brambory a s Libercem to byla nálož... Ještě se mi nedařilo tak, jak bych potřeboval. Teď konečně nepadlo na mé straně tolik gólů, takže jsem spokojený,“ povídá. Jedinou branku dostal, když mu střelu Marka Hovorky ztečoval vlastní obránce.

Mazanec si tak vylepšil i dojmy z pardubické arény. Odchytal tam už přípravnou bitvu, v níž inkasoval sedmičku. Teď absolvoval vůbec první ostré východočeské derby a jeho atmosféru si patřičně užíval.

„Bylo to výborné! Dvě třetiny jsem měl dva kotle za bránou, tak jsem nevěděl, koho dřív poslouchat. Výborný hukot. Bylo to fakt stejné, jako kdybychom hráli doma. Měli jsme tady mraky lidí a vytvořili nám úžasnou atmosféru,“ chválí.

Písecký odchovanec si ale před utkáním nepřipouštěl, že by bylo důležitější než jiné. „Rozhodně se o tom mluví, ale já se to snažím nevnímat, protože to je zbytečný tlak na moji hlavu. Snažím se jít do zápasu jako do každého jiného a nic než výhra,“ povídá Mazanec.

Po páteční přestřelce s Plzní bylo až s podivem, jak moc odlišný obraz nabídl nedělní zápas – ofenzivní kolotoč se proměnil v taktický boj. I když Mountfield vyhrál „jen“ 2:1, měl v tomhle boji výrazně navrch. Od půlky zápasu hlídal vedení výtečným týmovým výkonem, slabší přesilovky vynahradil skvělými oslabeními a každý člen jeho sestavy přispěl stejným dílem.

„Kluci fakt ukázali, že za takového stavu si dokážou všichni plnit svoje úkoly. Ukázalo se to i v závěru, že jsme je k ničemu nepustili. Ještě jsme vyvinuli tlak, prostě jsme jim ten puk nedali,“ pochvaluje brankář své spoluhráče.

Šest bodů za víkend, které znamenají posun těsně za absolutní čelo tabulky, bylo pro Hradec zaslouženou odměnou. „Každý bod je důležitý, musíme na tom stavět. Hlavně si musíme zapamatovat, jak jsme celý zápas hráli, uložit si to do hlavy a příště to zase zopakovat,“ ví Marek Mazanec.

Hradecký gólman navrch zakončil večer výmluvnou „oslavou“. Při děkovačce sebral jeden z perníčků, které pardubičtí příznivci tradičně hází na led, rozbalil ho a zakousl.

„Už jsem ho chtěl ochutnat v přípravě, jak se tam válel a já měl docela hlad. Když jsem ho tam viděl, říkám si, že si kousnu. A byl dobrý,“ směje se Mazanec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz