Výhra pro Lauru. Musí se to zapít, ale na jančení není prostor, září táta Will

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

24. září 2018, 9:25

Jan Kousal

Pojďme popořádku. Psal se pátek 21. září, když poslední Bílí Tygři vyjeli na led chomutovských Pirátů bez Romana Willa. Ten si čerstvě po narození dcery Laury užíval otcovské radovánky a svým spoluhráčům musel fandit na dálku. Když se pak novopečený otec dozvěděl výsledek zápasu, musel být maximálně spokojený.

Jágr Chance liga

„Jsem klukům vděčný, že to v Chomutově zvládli,” těší Willa. Zejména jeho náhradník Marek Schwarz se na ledě Pirátů potkal s výbornou formou. Tygrům vychytal první vítězství, a tak se v táboře třineckých Ocelářů řešila zajímavá hádanka, kdo bude chytat v neděli. „Kdybych nechytal a my vyhráli, tak by mi to bylo jedno. Nejdůležitější je získávat body. Jen ať Mára taky vyhrává, je to jen dobře.”

Trenér Filip Pešán nakonec ukázal na Romana Willa. Ten Bílé Tygry dovedl k vítězství, které mohl věnovat malé Lauře. „Chtěl jsem vyhrát pro ni. Tři body jsou pro celý tým samozřejmě velmi důležité,” říká pětadvacetiletý gólman a jednička libereckého týmu.

„Dařilo se nám dávat puky rychle nahoru, takže se ani moc nehrálo v našem pásmu,” popisuje Will klíč k výhře nad třineckými Oceláři. Podle svých slov těžil z výborné práce svých spoluhráčů. „Kluci hráli neskutečně. Já jsem popravdě moc práce neměl.”

Minulý víkend zapsali Bílí Tygři nulu do kolonky bodů i branek. Stačily však jen dva zápasy a hned je pro ně pohled do tabulky veselejší. „Každý věděl, že začátek nebyl ideální. I tak jsme ale pro to dělali všechno. Říkal jsem to už loni, že to tak někdy holt je. Člověk se snaží a ono to nejde,” krčí rameny Will.

„Kluci hráli neskutečně. Já jsem popravdě moc práce neměl.”

„Teď musíme vytrvat. Máme tady ty nejlepší trenéry, kteří nám dávají každý den sto procent. My bychom jim to měli vrátit při zápase,” nabádá maskovaný Tygr. „Samozřejmě je to příjemné mít nějakou šňůru vítězství. V pátek ale pojedeme do Zlína připravení jako na každý jiný zápas.”

Navzdory dvěma důležitým výhrám zůstává pro Willa největším highlightem víkendu pochopitelně narození dcerky. „Rodina je pro člověka samozřejmě nejvíc, ale hokej je hned v závěsu. Miluju ho, to se nemění,” ujišťuje. A jak se chystá na nezbytnou oslavu? „Věřím, že se nějaká uskuteční. Přece jenom se to musí zapít, ale je sezona, takže není prostor na žádné velké jančení.”

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz